realme Pad (fot. realme)

realme Pad to pierwszy tablet tej firmy. Można go już kupować w Polsce

Pierwszy tablet realme miał swoją premierę we wrześniu bieżącego roku. Od tego czasu czekaliśmy tylko, aż realme Pad pojawi się w polskich sklepach. Sprzęt można już kupować za złotówki.

realme Pad w Polsce

Pierwszy tablet realme został wyceniony i umieszczony w ofercie sklepów z elektroniką w Polsce. Za realme Pad zapłacimy cenę 899 złotych, ale tylko do 6 grudnia. Później okres promocyjny się zamknie, a cena wróci do sugerowanego poziomu 999 złotych.

Na stronie producenta deklarowany czas wysyłki ma zamknąć się w trzech dniach. W innych sklepach z elektroniką, jest on nieco dłuższy i określa się go na 7-14 dni (tak jest na przykład w Media Expert).

Co dostajemy za te pieniądze?

realme Pad prezentuje się całkiem elegancko, z ramkami o tej samej grubości z każdej strony i deklarowanym stosunkiem ekranu do całkowitej powierzchni przedniego panelu na poziomie 82,5%. Z tyłu znajdujemy nienachalny akcent kolorystyczny w postaci nieco jaśniejszego paska, biegnącego przez całą długość obudowy, aż do aparatu z matrycą 8 Mpix. Z przodu mamy kamerę o identycznej rozdzielczości.

Wspomniany już wcześniej front, to w głównej mierze ekran o przekątnej 10,4 cala i rozdzielczości 2000×1200 pikseli. W środku działa procesor MediaTek Helio G80. Na razie w Polsce dostępna jest jedynie wersja WiFi. Edycja z modemem LTE pojawi się później.

Procesorowi pomaga 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej na system (w tym wypadku – Android 11), aplikacje i pliki. Urządzenie obsługuje też karty microSD o pojemności do 1 TB.

W obudowie o grubości 6,9 mm udało się zmieścić cztery głośniki oraz baterię 7100 mAh. Powinno to przełożyć się na nawet 12 godzin oglądania wideo lub 65 dni w stanie czuwania. Akumulator ładowany jest za pomocą ładowarki 18 W. Całość waży 440 gramów.