Rocket League Sideswipe

Rocket League dostępne jest już w nowej wersji na smartfony. Czas zagrać!

Choć hype na Rocket League opadł całe lata temu, to gra wciąż ma oddane grono fanów, którzy często wracają do rozgrywania meczy w specyficznej dyscyplinie piłki „nożnej”, odbijanej przez samochody. Teraz podobne emocje poczujemy podczas gry na smartfonie, dzięki nowemu Rocket League Sideswipe.

Premiera Rocket League Sideswipe

Rocket League Sideswipe wygląda na grę znacznie uproszczoną względem oryginalnego tytułu. Nie mamy w niej typowej areny 3D, a dwuwymiarowe środowisko, w którym rozgrywane są mecze o formule znanej z konsolowego hitu.

Wariacja na temat gry w piłkę nożną umożliwia uruchomienie około dwuminutowych meczy, podczas których zawodnicy mierzą się w starciach jeden na jednego lub dwóch na dwóch.

Sterowanie dotykowe umożliwia uruchamianie dodatkowych dopalaczy i innych mechanizmów, które pomagają zwiększyć przewagę nad oponentem lub obronić celny strzał rywala i przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę – oczywiście, jeśli uruchomimy je w odpowiednim momencie.

Rocket League Sideswipe jest dostępny bezpłatnie na Androida oraz iOS. W grze znajdują się dodatkowe elementy kosmetyczne do kupienia oraz Rocket Pass. Na razie żaden sezon w grze jeszcze nie ruszył, ale Psyonix przekazało, że wkrótce przekaże informacje na temat pierwszego z nich.