(fot. T-Mobile)

T‑Mobile uruchamia bezpłatny Telefon Pogadania dla seniorów

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa T‑Mobile zdecydowało się na wdrożenie specjalnej usługi skierowanej dla seniorów.

Reklama

Bezpłatny Telefon Pogadania

Wprowadzone ograniczenia sprawiają, że kontakt z najbliższymi jest znacznie trudniejszy i często jedynym narzędziem komunikacji okazuje się telefon. Oczywiście pod warunkiem, że mamy znajomych, z którymi możemy przeprowadzić dłuższą rozmowę. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Reklama

Problem dotyczy szczególnie osób starszych. Seniorzy, pozostający w domach ze względów bezpieczeństwa i obawie o własne zdrowie, mogą teraz poczuć się jeszcze bardziej samotnie. Zwłaszcza, gdy nie posiadają bliskich, z którymi mogą porozmawiać, podzielić się swoimi emocjami czy uzyskać odpowiedzi na pytania związane z koronawirusem.

Jak za dawnych czasów: oprócz gigabajtów, T-Mobile daje klientom darmowe… minuty

T-Mobile, aby w tych trudnych czasach pomóc seniorom, postanowiło wesprzeć funkcję Otwarte Idee w uruchomieniu specjalnej, bezpłatnej linii telefonicznej. Telefon Pogadania obsługiwany jest przez kilkuset wolontariuszy, z którymi można porozmawiać w godzinach od 15:00 do 20:00. Zachęcają oni starsze osoby do pozostania w domu i wspierają je rozmową.

„Pandemia i konieczność pozostawania w domach to wielki test dla wszystkich społeczeństw. W tej sytuacji kontakt z bliskimi jest najważniejszy. Dlatego jestem szczególnie dumna, że w takich czasach to właśnie T‑Mobile może wnieść wielką wartość do wielu domów – pomóc być blisko w tymi, których się kocha i ceni. Dla tych, którzy dziś nie mają z kim wymienić myśli dajemy możliwość skorzystania z bezpłatnego Telefonu Pogadania. Wiemy, że każdy temat jest ważny, każda chwila jest ważna i każdy z Nas zasługuje na rozmowę z osobą, która go wysłucha i okaże wsparcie.”
– Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T‑Mobile

Telefon Pogadania – numer i godziny dostępności

Usługa dostępna jest pod numerem 800 012 005. Jak już wspomniałem, połączenia odbierane są w określonych godzinach – od 15:00 do 20:00. T-Mobile dodaje, że wraz z rozwojem akcji dostępność wolontariuszy będzie się zwiększać.

Osoby zainteresowane inicjatywą powinny udać się na oficjalną stronę Telefonu Pogadania. Na niej znajdą podstawowe informacje i odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Polecamy również:

Kolejny pakiet internetu dla klientów T-Mobile i dłuższa ważność konta dla seniorów

źródło: informacje prasowe

Reklama