Huawei Mate 40 Pro
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Nie zgadniecie, który smartfon szef Huawei uważa za najlepszy na świecie

Jest takie powiedzenie: cudze chwalicie, swego nie znacie. CEO Huawei doskonale zna ofertę kierowanej przez siebie firmy, jednak nie uważa żadnego z jej smartfonów za najlepszy na świecie. Nieoczekiwanie tym mianem obdarował urządzenie konkurencyjnej marki.

Ren Zhengfei po raz pierwszy zabiera głos po zmianie na fotelu prezydenta USA

Założyciel i dyrektor generalny Huawei, Ren Zhengfei, ma już 76 lat, a mimo to nie wybiera się na emeryturę. Cały czas godnie reprezentuje firmę i w minionych miesiącach wielokrotnie komentował nakładane przez Stany Zjednoczone sankcje.

Na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się dziś w Chinach, ponownie się do nich odniósł. Ren Zhengfei powiedział, że firma nie ma sił, aby zaangażować się w ten „polityczny wir” i cały czas stara się tworzyć dobre produkty. Jednocześnie wyraził też nadzieję, że „rząd Stanów Zjednoczonych będzie prowadził bardziej otwartą politykę z korzyścią dla amerykańskich firm i rozwoju gospodarki USA”.

smartfon Huawei P40 Lite E smartphone
fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl

W tym miejscu warto przypomnieć, że według najnowszych informacji, Departament Handlu Stanów Zjednoczonych nie zamierza usunąć Huawei z listy podmiotów, mimo że zmienił się prezydent, a urzędnicy planują przyjrzeć się i dokładnie przeanalizować decyzje poprzedniego.

Co ciekawe, Ren Zhengfei przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że według niego „będzie ekstremalnie trudno usunąć Huawei z listy podmiotów”. W związku z tym firma tego nie oczekuje, tylko chce ciężko pracować. Co więcej, dyrektor generalny dodał też, że „mają dużo pieniędzy i mogą zatrudnić wielu naukowców”.

Który smartfon szef Huawei uważa za najlepszy na świecie?

Ren Zhengfei odniósł się także do pogłosek, według których Huawei rzekomo rozważał sprzedaż swoich flagowych linii. CEO przedsiębiorstwa zadeklarował, że dział urządzeń konsumenckich nigdy nie zostanie (w całości) sprzedany. Na dodatek wspomniał też, że rośnie jego pewność w zdolność firmy do przetrwania i ma również duże zaufanie do klientów.

Co jednak ciekawe, podczas rozmowy z dziennikarzami Ren Zhengfei powiedział także, że według niego najlepszym smartfonem na świecie jest… iPhone 12. Nie jest jednak tak, że CEO Huawei uznał wyższość tego modelu nad smartfonami własnej firmy.

Huawei uważa, że iPhone 12 to najlepszy smartfon na świecie
iPhone 12 (źródło: Apple)

Ren Zhengfei powiedział bowiem, że „wymagający klienci w Europie kochają Apple, a odkąd Huawei nie ma już w swojej ofercie high-endowych smartfonów, iPhone’y pomogły udowodnić, że technologia 5G Huawei jest najlepsza”.

CEO przedsiębiorstwa ponownie zadeklarował też możliwość udostępnienia Stanom Zjednoczonym wszystkich rozwiązań z nią związanych, w tym oprogramowania i kodów źródłowych, bo może ona zostać przeniesiona w całości. Raczej jednak wątpliwe, aby Amerykanie byli tym zainteresowani.