Kolejne smartfony dostają sygnaturę YouTube. Czy Twój telefon jest na liście?

Zanim w ogóle przejdziemy do listy, o której mowa w tytule tego wpisu, wypada rozpocząć od pytania: czym w zasadzie jest sygnatura YouTube’a? W wielkim skrócie, są to urządzenia, które w swojej klasie cenowej i specyfikacji technicznej mogą zagwarantować Wam najwyższy komfort korzystania z tej platformy. Lista jest przygotowywana przez samego YouTube’a i warto zauważyć, że – na ten moment – nie jest tak krótka, jak mogłoby się wydawać. Dziś pojawiły się na niej trzy nowe modele.

Wiemy już, że pośród nowych urządzeń, które spełniają rygorystyczne procedury YouTube’a znalazł się Samsung Galaxy Note 9. Trudno tu mówić o zaskoczeniu, bowiem podczas premiery producent potwierdził, że nowy Notatnik spełnia wszystkie wymogi. Kolejne dwie nowości, to OnePlus 6 oraz Xiaomi Mi 8.

Reklama

Powstaje tu pytanie, czy tego typu wyróżnienie jest czymś wyjątkowym, czymś co realnie może przekuć się na prestiż danej marki. Wydaje się, że i tak i nie. Na ten moment, na specjalnie przygotowanej stronie (możecie na nią przejść klikając >tutaj<), YouTube wskazuje na osiemnaście smartfonów, które przeszły „rygorystyczne testy”, aby znaleźć się w tym gronie.

Samsung Galaxy Note 9

Pod pojęciem rygorystycznych testów należy tu rozumieć wsparcie dla technologii takich, jak HDR, wideo w 360 stopniach, dekodowanie materiałów 4K w relatywnie jak największej ilości klatek na sekundę, obsługę kodeka VP9 i wysoką wydajność DRM. Wypada stwierdzić, że lista faktycznie jest dość pokaźna, choć nie rozminę się chyba zbyt mocno z prawdą, jeśli napiszę tu, że wielu posiadaczy certyfikowanych urządzeń może sobie z tego faktu nie zdawać sprawy.

W chwili obecnej na liście znajdują się:

Czy taki certyfikat ma dla Was jakiekolwiek znaczenie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

źródło: XDA-Developers