Surface Phone może zadebiutować w pierwszej połowie 2017 roku i to w trzech wersjach | Tabletowo.pl

Surface Phone może zadebiutować w pierwszej połowie 2017 roku i to w trzech wersjach

Dołącz do dyskusji 0

Zaprezentowana w połowie lutego Lumia 650 (podobno) jest ostatnim smartfonem z tej serii. Według licznych doniesień, Microsoft chce na jakiś czas wycofać się z tego segmentu i wrócić z czymś naprawdę godnym uwagi. Chodzi oczywiście o Surface Phone.

Plotki na temat tego urządzenia pojawiają się już od dłuższego czasu, kilkukrotnie nawet „wyciekła” jego prawdopodobna specyfikacja techniczna. Sugerowano też, że smartfon wyposażony zostanie w desktopową wersję systemu operacyjnego Windows 10 (a nie Windows 10 Mobile), lecz jest to miało prawdopodobne. Takie posunięcie samo w sobie oczywiście nie jest niemożliwe (czego dowodem miał być SyncPhone), ale w przypadku Surface Phone wielce wątpliwe.

Teraz pojawiła się plotka (choć serwis źródłowy przekonuje, że informacje te pozyskał od osoby blisko związanej z Microsoftem), że Surface Phone może pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2017 roku (wcześniej mówiło się o końcówce 2016). Dokładniej, ma to nastąpić w tym samym czasie, w którym zaprezentowana zostanie aktualizacja Redstone 2 oraz – jak twierdzi Mary Jo Foley – następca Surface Pro 4, czyli Surface Pro 5.

Co więcej, Surface Phone miałby pojawić się na rynku w trzech wersjach: 1) konsumenckiej, 2) przeznaczonej dla klientów biznesowych oraz 3) prosumenckiej, skierowanej do entuzjastów marki. Nie wiadomo jednak, czym dokładnie i w jakim stopniu różniłyby się one od siebie. Najpewniej nie chodziłoby tylko o hardware, ale i o software oraz odpowiednie/dedykowane usługi i rozwiązania, dopasowane do potrzeb poszczególnej grupy użytkowników.

Nad Surface Phone miałaby pracować ekipa odpowiedzialna za inne produkty z serii Surface. Powinien być to więc naprawdę dopracowany smartfon (analogicznie do pozostałych urządzeń z tej linii), który rozpocznie zupełnie nowy rozdział w historii Microsoftu. Lecz to tylko od niego zależy, na ile udany.

Źródło: Windows Central

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona