Ważne

SyncPhone wyprzedzi Surface Phone i będzie pierwszym smartfonem z desktopowym Windowsem 10?

Na razie trwa akcja crowdfundingowa

Surface Phone miał być pierwszym smartfonem na rynku, wyposażonym w wersję desktopową systemu operacyjnego Windows 10 – jeśli oczywiście plotki o nim okazałyby się prawdziwe. O ile więc pozostaje on jeszcze w fazie domysłów, to zupełnie prawdziwy jest SyncPhone. Aby jednak zadebiutował na rynku, potrzebne są pieniądze, a dokładniej 750 tysięcy dolarów.

Smartfon ma być dostępny w trzech wersjach:

 • podstawowej (SyncPhone) z procesorem Intel Atom x5-Z8300, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD i aparatem 8 Mpix, bez rysika w zestawie,
 • SyncPhone S z procesorem Intel Atom x5-Z8500, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD i aparatem 12 Mpix, z rysikiem w zestawie,
 • SyncPhone Pro z procesorem Intel Atom x5-Z8700, 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD i aparatem 20 Mpix, z rysikiem w zestawie.

Wszystkie trzy zostaną wyposażone w 5,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, moduły: Bluetooth, Wi-Fi i LTE, USB Typu C, micro-HDMI oraz desktopową wersję systemu operacyjnego Windows 10. Podobnie, jak w tabletach/hybrydach Microsoftu z serii Surface, również na pleckach SyncPhone znajdzie się specjalna nóżka umożliwiająca jego postawienie. Chętni będą mogli dokupić też dedykowaną klawiaturę.

Obudowę unibody smartfona wykonano z aluminium w jednym z trzech kolorów (do wyboru): szarym, czarnym lub złotym.

Autorzy projektu zapewniają, że jeśli uda im się zebrać milion dolarów, to SyncPhone zostanie wyposażony nie tylko w system operacyjny Windows 10, ale także w Androida (dual boot). Jeśli natomiast zbiorą dwa miliony dolarów, to do powyższej dwójki dołączy również Ubuntu Mobile.

Windows Android Ubuntu

Akcja crowdfundingowa dopiero się rozpoczęła i potrwa (licząc od dzisiaj, czyli 1 grudnia) jeszcze 30 dni. Na obecną chwilę zebrano 2500 dolarów, więc jej twórcy muszą się mocno postarać, aby osiągnąć swój cel, który wynosi 750 tysięcy dolarów.

https://youtu.be/IR7UR7aPwIk

Źródło: Indiegogo przez Komputer Świat

Komentarze

 • Metek

  Na dzień przed końcem akcji MS powinien im wpłacić brakujące hajsy i zobaczyć co z tego wyjdzie, projekt może ponieść klapę ale premiera Surface Phone będzie wtedy idealna.

  • heiu

   Microsoft już dołożył ono chcą zarobić i wiedzieć czy ludzie wgle się tym interesują i zamiast zarobić zapłacą bo wydali telefon

 • Konrad Uroda-Darłak

  Chyba kogoś głowa boli :P

 • 5.4 cala. Mam nadzieje że matryca 8k i w zestawie lupa (ew. dwa denka od przysłowiowego “japcoka”).

 • Prawie posikałem się ze śmiechu widząc tych naiwnych i dobrodusznych chłopców próbujących dokonać niemożliwego.

  • natural

   Nie żebym się czepiał…

   • Bill był “genialnym dzieckiem” i 1 studentem na roku. Poczytaj o backgroundzie tych panów. Groteskowa ta ich zbiórka.

    • natural

     Rozumiem, że Ty przeczytałeś kim są Ci trzej młodzi “gentelmani”? Nie oceniłeś ich tylko z tych, bądź co bądź, durnowatych fotek?

 • Artur Węgliński

  Marzenie ściętej głowy ale tą trzecią wersję z tymi trzema systemami … to by było coś ;)

 • maxio poxio

  taki marny filmik promocyjny to i ja bym zrobił na kolanie ? a tak offtopując to w czym miał by być lepszy smartfon z windowsem 10 od smartfona z windowsem 10 mobile ?

  • Marek Żuławski

   Czym lepszy? – Zgodnością z IBM PC, czyli możliwością używania tych samych programów a nie ich okrojonych namiastek. A to byłby strzał w stopę dla całego rynku IT. Od pewnego czasu wypuszczanie nowych wersji większości softu, za który ludzie i firmy płacą, jest uzasadnione nie zwiększaniem jego funkcjonalności a tylko utrzymaniem zgodności z nowym sprzętem i usługami sieciowymi. Interesy konsumentów i producentów są tu sprzeczne i rynek musi utrzymywać pewien kompromis, równowagę dynamiczną. Syndrom wieży Babel jest tu furtką do kontroli, regulacji rynku. Producenci wchodzą nową, boczną drogą oferując chętnie kupowane, bo wygodne urządzenia, ale już na zasadach podyktowanych od nowa. Przecież chodzi o to, żebyś kupił smartphona, laptop, desktop i korzystał z usług online, żeby to wszystko razem działało a nie żebyś zaspokoił potrzeby jednym urządzeniem na kilka lat.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona