Ważne

Microsoft wykupił domenę surfacephone.com

Temat Surface Phone wraca jak bumerang, chociaż nie ma 100% pewności, że Microsoft rzeczywiście pracuje nad takim projektem. Tymczasem jednak pojawiła się kolejna wskazówka, że smartfon ten może naprawdę istnieć.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit odkrył, że po wpisaniu w przeglądarkę adresu surfacephone.com zostaniemy automatycznie przekierowani na podstronę linii Surface Microsoftu. Czyżby to był zwykły zbieg okoliczności, czy może Amerykanie chcieli zawczasu zarezerwować domenę dla swojego przyszłego produktu?

Możecie pomyśleć, że Microsoft nie miał takich intencji, lecz redaktor serwisu WMPoweruser sprawdził również inne, “pokrewne” serii Surface, adresy – m.in. surfacepro.com, surfacebook.com, surfacemobile.com. O dziwo po wpisaniu każdego z nich nie zostaniemy przeniesieni na stronę giganta z Redmond – dzieje się tak jedynie w przypadku domeny surfacecar.com (swoją drogą dość dziwne połączenie i ciekawe, co autor miał na myśli).

Oczywiście często zdarza się, że jakaś firma wykupuje adresy, które kojarzą się z jej produktami, nawet dość “luźno”. Dlatego też i tym razem nie ma 100% pewności, że specjalnie z myślą o Surface Phone Microsoft zarezerwował domenę surfacephone.com

Źródło: WMPoweruser

Komentarze

 • iswho

  Ta domena była zakupiona 30 maja 2007.

  Polecam narzędzie: https://who.is/whois/surfacephone.com.

 • Ja

  Coraz wyraźniej słychać odgłos spuszczanej wody, Windows Phone odchodzi w niebyt.

  Nie powiem, by było mi żal fanbojów tego systemu, non stop pieprzących trzy po trzy o “lagdroidzie” i niezrównanej płynności działania ich ukochanej Nokii za 199zł…

  • Ja 2

   Przecież Windows Phon nigdzie nie odchodzi(czy tam W10M).
   Gdy stworzą telefon z pełnym Windowsem to na 100% będzie w nim zawarty W10M taki tryb telefonu jak obecnie tryb tabletu. Przecież na 5″ telefonie nie będziesz miał pulpitu człowieku.
   I żaden fanboy jak to piszesz niczego nie żałuje bo każdy fanboy WP miał troszeczkę większą wiedze niż ty i wiedział już od sierpnia że MS wraz z intelem pracuje nad telefonem obsługującym aplikacje win32.
   To co napisałeś jest tak bez sensu jakbym ja napisał, że Google pożuca umierający system Android Kitkat a tworzy nowy Android Lollipop.

   Kafelki którymi tak wszyscy, czy tam większość się brzydzi i tak będą główną atrakcją Surface Phona:D
   I nic nie wskazuje by MS je pożucił wręcz odwrotnie, pakuje je gdzie tylko się da a Surface Phone to, że się tak wyraże nasz telefon i to nie jest żadna porażka lecz wytoczenie chyba najcięższych dział w stronę Androida i iOSa.

   PS. Do redakcji. Kiedy można spodziewać się recenzji Surface Booka? Pan piotr już kilka ładnych tygodni go testuje i chyba powinien już skończyć.

   • Ja

    O, właśnie o takich głąbach pisałem :)

    Zero refleksji, pełen sukces, ciężkie działa, hurrra i do przodu. Cały świat kocha Windows Phone/Mobile. Zero zrozumienia marketingu (Microsoft musi dać klientom coś nowego i zupełnie innego, nie może wciskać dalej systemu z 1.5% udziału w rynku), zero zrozumienia technologii (win32 na x86 vs. ARM). Typowy matoł zakochany w kaflach.

    Poczekaj parę miesięcy, zdziwisz się.

    • Ja 2

     Co do procka to nic oprócz tego że będzie wyprodukowany przez intela nic nie wiadomo nawet nie znamy jego architektury i wcale nie jest wykluczone, że Windows 10 nie zadziała na ARM.(artykuł poniżej)
     http://www.spidersweb.pl/2016/01/windows-10-arm.html
     A co do “głąba” i “matoła” to przeczytaj to:)
     https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam

    • Airi

     Nikt nikogo obrażać nie musi, nikt głąbem nie jest.
     Microsoft inwestuje w różne urządzenia – niektóre lepsze, niektóre gorsze. Pokaż mi producenta, który nigdy nie popełnił błędu – nie ma takowego.
     Nawet jeśli MS przestanie rozwijać WP ( a to raczej się nie stanie ) to wciąż będziemy mieli płynnie działające urządzenia ze średniej półki. Pozostanie wciąż kwestia nie do końca czytelnego interfejsu i braku wielu potrzebnych aplikacji, niestety. Android nie jest zły, jednak zdarza mu się tracić płynność. Co go ratuje? Customy, bo producent już dawno zapomniał o urządzeniu. Mam Nexusa 7, czy narzekam? Nie, jako tablet do rozrywki, mimo prawie 4 lat spełnia (jeszcze) swoje zadanie. Każde urządzenie ma wady i zalety, ktoś lubi WP, inny Andka.
     Nikt głąbem nie jest – kultura obowiązuje.
     Pozdrawiam. :)

     • Ja

      Wielki szacunek za typowe dla młodego wieku obiektywne, zrównoważone i obrzydliwie kulturalne podejście. Niestety, nie jest prawdą, jakoby nikt głąbem nie był – jest nimi przytłaczająca większość ludzkiej populacji, ze szczególnym uwzględnieniem nabywców telefonów z Windows Phone/Mobile, które za cenę flagowców z innych systemów oferują… kupę. I to bynajmniej nie kupę radości.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona