Ważne
Wiko VIEW

Lumia 650 będzie ostatnią nową Lumią Microsoftu?

Nie dalej jak wczoraj doszły nas słuchy, że Lumia 650 może kosztować nawet 900-1000 złotych. Przez takie decyzje – zdawać by się mogło – Microsoft po raz kolejny strzela sobie w kolano. Plotki sugerują jednak, że może to być umyślne działanie, a przyszłość działu mobilnego nie należy do linii Lumia.

Premiera – tylko z nazwy – średniopółkowej Lumii 650 ma nastąpić podobno 1 lutego. Co ciekawe – jak podają liczne źródła – wszystkie informacje mają zostać opublikowane na oficjalnym blogu Microsoftu, co oznacza, że nie ma on zamiaru organizować specjalnej konferencji temu poświęconej.

W krótkim czasie wielokrotnie też pojawiła się plotka, jakoby Lumia 650 miała być ostatnią nową Lumią zaprezentowaną przez Microsoft. Oznaczałoby to, że nie zobaczymy chociażby Lumii 850, o której słyszeliśmy już kilkukrotnie. Wszystko dlatego, że amerykańska marka podobno zamierza “uśmiercić” tę linię i skupić się przede wszystkim na tworzeniu Surface Phone.

Nie da się ukryć, że powyższe rewelacje szokują. Nie tak dawno Microsoft zdradził swoje smartfonowe plany i nie było tam mowy o końcu smartfonów z serii Lumia, tylko o zamiarze skupienia się głównie na high-endowych pozycjach, a dopiero później na mid-range’ach i low-endach. Z drugiej strony swojego czasu pojawiła się również plotka, że Lumia 650 może być ostatnią 5-calową Lumią w portfolio.

Zamieszanie jest więc dość spore i trudno ze 100% pewnością stwierdzić, jakie decyzje przyniosą następne tygodnie czy miesiące. A Wam który scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny?

Źródło: Windows Central

Komentarze

 • Ard Lip

  Życie nie zaczyna się i nie kończy na smartfonach Microsoftu. Jak odpusczą i na rynku stworzą lukę, dzisiątki konkurencyjnych firm podziękują im za to.

 • Igor Domagała

  uważam, że uśmiercanie lumii nie ma sensu, ponieważ windows phone działa płynnie, nawet przy gorszych specyfikacjach. Tylko nie wiem czy jest sens high end dla lumii, bardziej bym widział w takiej roli surface phone niż lumię 950/XL. a za tak telefon który ma pełny windows w telefonie jestem w stanie dać nawet 3000 zł

  • Mateusz Galak

   Nawet jeśli jest na Atomie z 2GB RAM? Lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie 6″ smartphone’u z portem minihdmi i podłączenie PC Stick, jedynym minusem byłaby wygoda trzymania, a cena byłaby niższa, lecz to raczej już podchodzi pod zrobienie przenośnego Monitora z telefonu …

   • aaa

    Raczej będzie to ARM a nie x86.

 • anemusek

  A kogo to?

 • cyc997

  A mnie to nie dziwi. Dziwi mnie natomiast po co ms robił Windows 10 Mobile dla procesorów arm? Nie lepiej było od razu wypuścić wszystko na x86? Tryb continuum miałby miliony programów i gier. Reszta szybko by dorobiła interfejs mobilny, a i programy stricte mobilne szybko by pojawiały się w Windows market.

 • Co za różnica. I tak pewnie różnica będzie tkwić wyłącznie w nazwie. Lumia za bardzo kojarzy sie z Nokią, a tego Amerykanom trzeba najmniej. Chcą zerwać z wizerunkiem WP widzianym w oczach klientów jako fińska marka, która, przyznajmy sobie otwarcie, miała w zasadzie monopol na rynku telefonów z okienkami.
  Mnie jedynie nurtuje jak to się będzie mieć do późniejszych spraw z softem. Nie chciałbym, żeby moja L925 została kiedyś “porzuconym projektem”, jak to było w przypadku słuchawek z WP 7.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona