(fot. Play)

Stadion Legii Warszawy otrzyma 5G. Z sieci skorzystają również kibice

Nie 5G Ready, ale prawdziwe 5G od Play zawita na stadion Legii Warszawy. Dzięki czemu stadion stanie się jednym z najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sieciową obiektów w Europie, a klienci fioletowego operatora będą mogli korzystać z zalet zapewnianych przez 5G.

List intencyjny został już podpisany przez Play, Ericssona i Legię Warszawę. Dotyczy on budowy sieci 5G na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym na co dzień występuje drużyna Legii Warszawa. Nie będzie to pierwsze przedsięwzięcie Play związane z budową „prawdziwej” sieci piątej generacji. Firma już wcześniej uruchomiła stację bazową 5G w Toruniu.

Reklama

To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym firmą Ericsson będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów – powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu Play.

Sieć 5G nie będzie ograniczona wyłącznie dla klientów Play. Pozostałe osoby przebywające na stadionie będą mogły podłączyć swoje urządzenia do sieci Wi-Fi, w której dostęp do internetu zapewni wdrożona technologia 5G.

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Play i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi – powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce, dodaje: To ogromna satysfakcja, że możemy współpracować z Play i klubem Legia Warszawa we wdrożeniu technologii związanej z modernizacją komunikacji na stadionie. Ericsson to lider wprowadzenia technologii 5G na całym świecie, a teraz to nowoczesne rozwiązanie udostępnimy znanym z gorącego dopingu kibicom Legii.

Polecamy także:

Legia Warszawa rozpoczyna współpracę z TicketCo. Kupowanie biletów ma być wygodniejsze

źródło: materiały prasowe Play