(fot. Spotify)

Nie możesz doczekać się Spotify Wrapped? Koniecznie sprawdź funkcję „Tylko Ty”

Szukasz informacji na temat podsumowania Spotify Wrapped 2021? Zajrzyj TUTAJ.

Nowa funkcja, która jest właśnie wdrażana do aplikacji Spotify, powinna spodobać się osobom lubiącym podsumowania Wrapped. Ponadto, zapewnia jeszcze bardziej spersonalizowane treści i możliwość wygenerowania nowych playlist.

„Dowiedz się, jak słuchasz”

Wielu użytkowników Spotify z niecierpliwością czeka na coroczne podsumowanie ich aktywności w usłudze muzycznej. Nazywa się ono Wrapped i przedstawia spory zestaw ciekawych statystyk, jak chociażby czas spędzony na słuchaniu muzyki lub najczęściej wybierane gatunki muzyczne.

Niestety, wspomniane rozwiązanie nie jest dostępne cały czas i nie możemy utworzyć podsumowania w dowolnym momencie. Trzeba czekać na koniec roku, aby Spotify mogło zebrać odpowiednią dawkę niezbędnych danych. Firma postanowiła jednak zapewnić dość zbliżoną funkcję, która będzie cały czas dostępna w aplikacji.

(fot. Tabletowo.pl)

„Tylko Ty” to rozwiązanie, które pozwala zobaczyć krótkie podsumowanie naszej aktywności w Spotify oraz dostarcza spersonalizowane playlisty, które – według zapewnień – mają idealnie pasować do naszego gustu muzycznego.

Po przejściu do specjalnie przygotowanej sekcji w aplikacji, dowiemy się, którego wykonawcę najczęściej słuchaliśmy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, a także jaki artysta najlepiej „pokazuje naszą wrażliwą stronę”.

Spotify tylko ty
(fot. Spotify)

Dowiemy się również, jakiej muzyki i podcastów słuchamy o konkretnej porze dnia – np. rano lub nocą oraz poznamy ulubione gatunki muzyczne i tematy podcastów. Całość przedstawiona jest w formie zbliżonej do wspomnianego już Wrapped, aczkolwiek nie pokazuje aż tylu szczegółów.

Po przejściu przez całe doświadczenie, automatycznie utworzone zostaną nowe playlisty. Oczywiście będą one dobrane do gustu muzycznego konkretnego słuchacza.

Nowe sposoby na generowanie playlist

Funkcja „Tylko Ty” umożliwia również utworzenie nowych playlist. Jak informują twórcy Spotify, użytkownik będzie mógł teraz wybrać trzech wykonawców, których chciałby zaprosić na kolację.

Po wskazaniu tego trio, otrzymamy spersonalizowane playlisty z wybranymi wykonawcami, mające zapewnić odpowiedni nastrój podczas posiłków. Natomiast funkcja dobrania wykonawców w parę zapewni playlistę składającą się z utworów dwóch różnych artystów.

W ramach eksperymentu Spotify wprowadza jeszcze funkcję Blend. Jej zadaniem jest wygenerowanie playlisty na podstawie utworów słuchanych przez użytkownika, a także jego znajomego. Wystarczy zaprosić drugą osobę, aby cieszyć się nowym miksem muzyki. Warto dodać, że playlista będzie aktualizowana codziennie.