Spotify Wrapped 2021

Podsumowanie Spotify Wrapped 2021 już dostępne! Jak sprawdzić muzyczne podsumowanie w aplikacji?

Na koniec każdego roku Spotify oferuje możliwość podejrzenia własnych statystyk za pomocą funkcji Wrapped. Jest to zazwyczaj wielkie święto dla fanów muzyki, chcących poznać swoje upodobania lub pochwalić się gustem przed innymi.

Aktualizacja [30.11.2022]

Kolejny rok minął i dziś Spotify udostępniło Spotify Wrapped 2022. Tegoroczne muzyczne podsumowanie zostało wzbogacone o kilka nowości – poznacie m.in. swoją osobowość słuchacza i dowiecie się, jak zmieniał się Wasz gust muzyczny w ciągu dnia.

Spotify Wrapped to Twoja muzyka

Magia rocznych podsumowań na Spotify polega przede wszystkim na tym, że każde z nich jest wyjątkowe. Szwedzki serwis tworzy prywatne statystyki dla każdego konta. Dlatego też im więcej korzystacie z aplikacji, tym dokładniejsze dane Spotify jest w stanie dostarczyć na koniec roku.

W tym roku zaszła jedna kluczowa zmiana. Wrapped 2021 sprawdzicie niestety tylko w aplikacji na systemy Android oraz iOS. W poprzednich latach podsumowanie było dostępne również w dowolnej przeglądarce internetowej. Sam tak próbowałem najpierw sprawdzić, gdyż najczęściej korzystam z Spotify podczas pracy na komputerze. Strona internetowa odsyła jednak do aplikacji, pozostawiając mnie z niesmakiem.

A to moje podsumowanie Spotify Wrapped 2021. Krótko mówiąc, zatrzymałem się w latach 2000.
A to moje podsumowanie Spotify Wrapped 2021. Krótko mówiąc, zatrzymałem się w latach 2000.

Jak sprawdzić podsumowanie Spotify Wrapped 2021?

Wbrew pozorom odnalezienie tegorocznego podsumowania jest dość banalne. Wystarczy, że zalogujecie się do zaktualizowanej aplikacji Spotify. Aplikacja na głównym ekranie poinformuje Was o dostępności statystyk. Warto je dokładnie przejrzeć, ponieważ szwedzki serwis udostępnia informacje na temat ulubionych artystów, gatunków, utworów, a także podcastów.

Na końcu zabawy program tworzy też playlistę składającą się z najchętniej słuchanych utworów w 2021 roku. Wrapped 2021 pozwala także na łatwe udostępnienie podsumowania, jeżeli chcemy podzielić się naszym gustem muzycznym z całym światem. Dodatkowo, jeżeli w Waszych playlistach znalazły się utwory od artystów popularnych obecnie, często pojawiają się podziękowania od ich twórców.

Jeżeli jesteście fanami prowadzenia statystyk muzycznych, warto też założyć konto na dość wiekowym już last.fm. W porównaniu do Spotify serwis ten umożliwia monitorowanie słuchanej muzyki przez cały rok, a nawet połączenie z innymi usługami streamingu, pozwalając na stałe przesyłanie list odtwarzania.

No to jak, podzielicie się Waszym Wrapped 2021?