Teclast T50 tablet
Teclast T50 (źródło: Teclast)

Ten tablet może być hitem. Kosi konkurencję w wielu aspektach

W ostatnim czasie rynek w bardzo szybkim tempie zapełnia się nowymi tabletami (zob. realme Pad czy Nokia T20). Nie wszystkie jednak są tak samo atrakcyjne. Nowy Teclast T50 zdecydowanie wyróżnia się na ich tle, ponieważ oferuje w wielu obszarach bardzo mocną specyfikację.

Specyfikacja Teclast T50

Tablet zaoferuje swoim właścicielom wyświetlacz LCD o przekątnej 11 cali i rozdzielczości 2K 2000×1200 pikseli oraz jasności 350 nitów, który otaczają wąskie i symetryczne ramki. Na przygotowanych przez producenta grafikach promocyjnych robi to świetne wrażenie i pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie też w rzeczywistości.

Teclast T50 tablet
źródło: Teclast

Warto także zauważyć, że obudowa Teclast T50 wykonana jest z aluminium, a cały tablet ma grubość zaledwie 7,5 mm i waży 510 gramów. Nie tylko więc korzystanie, ale nawet samo patrzenie na ten sprzęt powinno być przyjemnością.

Specyfikacja Teclast T50 obejmuje również procesor UNISOC T618, który składa się z dwóch rdzeni ARM Cortex-A75 i sześciu ARM Cortex-A55 oraz jest produkowany z wykorzystaniem 12-nm procesu technologicznego. Do tego na pokładzie tabletu znajduje się 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej – tę ostatnią da się rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Teclast T50 tablet
źródło: Teclast

Teclast T50 zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji aparatem na panelu tylnym, ponieważ ma on rozdzielczość aż 20 Mpix. Takich matryc raczej nie spotyka się w tabletach. Na przodzie umieszczono natomiast „standardowy” aparat – z sensorem 8 Mpix.

Ponadto Teclast T50 oferuje cztery głośniki z dźwiękiem przestrzennym, żyroskop, czujnik oświetlenia i zbliżeniowy, a także dwa sloty na kartę nano SIM oraz obsługę sieci 4G i VoLTE. Trzeba tu jednak wspomnieć, że dual SIM jest hybrydowy – użytkownik może używać jednocześnie dwóch kart SIM lub tylko jednej i do tego microSD.

Teclast T50 tablet
źródło: Teclast

Ponadto na pokładzie Teclast T50 nie zabrakło obsługi GNSS (BDS, GPS, Glonass i Galileo). Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 11 i jest zasilany przez akumulator o pojemności 7500 mAh, który można ładować z mocą do 18 W (przez port USB-C).

Niestety, cena Teclast T50 nie jest jeszcze znana, ale wkrótce zostanie ona ujawniona, ponieważ sprzedaż tego tabletu rozpocznie się już 19 października 2021 roku.