Sony Xperia Pro 1 (fot. @I_Leak_VN)

Sony Xperia Pro 1 będzie fotograficznym kombajnem. Z takim aparatem – to pewne

Sony nie ma najlepszej prasy, jeśli chodzi o aparaty w smartfonach, choć ostatnie produkty tej firmy odznaczały się naprawdę znakomitymi możliwościami fotograficznymi. Japończycy nie powiedzieli jeszcze jednak ostatniego słowa – Xperia Pro 1 wygląda na stworzoną do robienia zdjęć.

Reklama

Sony wyciąga asa z rękawa

Wydawało się, że Sony zaprezentowało już w tym roku swojego flagowego smartfona. Xperia 1 III dostępna jest w sprzedaży w Polsce od sierpnia i każdy, kto chce się przekonać, czy to rzeczywiście najlepszy smartfon do zdjęć (jak głoszą materiały reklamowe Sony), to ma szansę to zrobić.

Od dwóch tygodni wiemy jednak, że Japończycy przygotowują się do kolejnej dużej premiery – już jutro (26 października). Do tej pory nie mieliśmy pojęcia, czego będzie dotyczyć nowe ogłoszenie Sony, ale dziś w sieci pojawiły się grafiki nowego smartfona marki, które rozwiewają wszelkie wątpliwości. Chodzi o nowy model Xperia Pro 1.

To będzie fotograficzny kombajn

Na portalu Weibo pojawiły się obrazy przedstawiające Xperię Pro 1. Wszystko wskazuje, że urządzenie będzie wyposażone w imponującą, 1-calową matrycę główną. Choć nie byłby to smartfon z największą matrycą, jaką kiedykolwiek zamontowano w urządzeniu mobilnym, to i tak tego typu komponent od razu uruchamia wyobraźnię fanów Sony.

Xperia Pro 1 z dedykowanym spustem migawki aparatu i solidną sekcję fotograficzną, może stać się ostatecznym celem dla pasjonatów. Model ten będzie kierowany ewidentnie do nich, na co wskazują zdjęcia dodatkowych akcesoriów – na przykład oddzielnego wyświetlacza pomocniczego, przydatnego przy vlogowaniu, do podłączenia do smartfona przez USB-C.

Na szczegóły dotyczące Xperii Pro 1 nie będziemy czekać długo. Być może jutro poznamy także cenę – i najpewniej będzie ona niezwykle wysoka, a na pewno wyższa od premierowej ceny Xperii 1 III.