konsola Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 4

Sony chce przenieść jeszcze więcej „ekskluzywnych tytułów” na PC

Wygląda na to, że Sony nie chce spocząć na laurach i planuje jeszcze większe rozszerzenie portfolio o nowe tytuły, przeniesione z PlayStation na komputery osobiste.

Sony chce poszerzyć ofertę gier na PC

Po udanym przeniesieniu gry Horizon Zero Dawn na PC, który wcześniej był tytułem „ekskluzywnym” na PlayStation 4, japońska firma nie planuje się zatrzymywać i chce jeszcze bardziej zagościć na komputerach osobistych.

Producent z Kraju Kwitnącej Wiśni planuje także przeniesienie sequelu Horizon Zero Dawn, czyli Horizon: Forbidden West na PC, dając tym samym do zrozumienia, że nie zakończył jeszcze podboju rynku komputerów. Sama gra ma być na początku tytułem na wyłączność dla PlayStation 5, jednak po jej premierze ma to się zmienić i zagrają w nią także osoby, które nie posiadają konsoli.

Sony PlayStation 5
Sony planuje przenieść więcej tytułów z PlayStation na PC

Całe to przedsięwzięcie ma oczywiście ukryte znaczenie. Sony chce zachęcić osoby korzystające z PC na przejście do ich „stajni”. Prezentując tytuły z PlayStation na komputery osobiste, chce zachęcić tych niezdecydowanych do kupna nadchodzącej konsoli, jaką będzie Sony PlayStation 5, aby mogli skorzystać z jeszcze większej liczby produkcji na wyłączność.

Oczywiście seria Horizon nie jest jedyną produkcją, która zmierza na PC. Niedługo swoją premierę będą miały gry Death Stranding oraz Quantic Dream. Należy mieć także na uwadze, że Microsoft już oferuje swoim użytkownikom zagranie w gry z XBOX-a na PC, jednak aby to zrobić należy najpierw zakupić grę na XBOX One.

Ma to sens w przypadku niektórych produkcji, których nie można kupić na PC, jednak na dłuższą metę nie ma to większego uzasadnienia, ponieważ większość gier na tę konsolę jest również dostępna na komputery osobiste, a do tego ich cena jest wyższa niż w przypadku wersji na PC.

Widać, że Sony nie daje za wygraną i będzie zażarcie walczył o klientów. Na pewno premiera PlayStation 5 może im w tym pomóc.