Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5

PlayStation 5 z wymienną obudową? Jest na to szansa! Tak samo, jak na białego Xbox Series X

Nie będę ukrywał, że zaprezentowany na The Future of Gaming wygląd PlayStation 5 nieszczególnie przypadł mi do gustu – dużo bliżej mi do propozycji Microsoftu. Nie spodobał mi się m.in. „domyślny” kolor PS5. Jest jednak szansa na to, że… obudowa najnowszej konsoli Sony jest w pełni wymienialna!

PlayStation 5 z wymienialną obudową?

Do sieci, za pośrednictwem jednego z azjatyckich forów, wyciekły zdjęcia PlayStation 5, najprawdopodobniej z jednej z fabryk, w których produkowana jest nowa konsola Sony. Na widocznych poniżej fotografiach widać specyficzne „zatrzaski” białych elementów obudowy, które mogą sugerować łatwe rozebranie konsoli.

Jeśli rzeczywiście boczne panele da się łatwo wymienić, to oznacza to, że konsolę będzie można dużo łatwiej wyczyścić, za co duży plus. Co jednak sporo ciekawsze, może to również oznaczać łatwą zmianę wyglądu konsoli, na co mogłoby się zdecydować samo Sony. A jeśli nie Sony, to z pewnością zainteresują się tym firmy trzecie, które mogą zaproponować alternatywne boczne panele do PlayStation 5.

Pozostało nam czekać na oficjalną informację od PlayStation odnośnie wymiennych elementów konsoli. Ja trzymam za to kciuki.

Polecamy również:

A co na to Xbox?

Jak wspominałem na początku, dużo bardziej w moje gusta wizualne trafił Xbox Series X. Nie oznacza to jednak, że nie chciałbym alternatywnych wersji kolorystycznych najnowszej konsoli Microsoftu, bowiem większy wybór jest zawsze tym, co sobie chwalę.

Na Redditcie pojawiło się zdjęcie białego kontrolera do Xbox Series X. Post co prawda już nie istnieje, ale… jak dobrze wiemy, w sieci nic nie ginie i na przeróżnych stronach (np. Windows Central) zdjęcie nadal jest dostępne. Co oznacza biały pad do XSX? Moim zdaniem mamy trzy możliwości.

Źródło: Reddit/Windows Central

Pierwsza: Microsoft zaproponuje również białą wersję konsoli Xbox Series X, od razu na premierę lub nieco później. Druga opcja to po prostu dodatkowy kolor kontrolera, bez samej konsoli w wariancie białym, co moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobne.

Ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy, to wyczekiwany przez wielu Xbox Series S, czyli nieco tańsza (i słabsza) wersja Xbox Series X. W sieci pojawiło się parę przecieków na temat tej konsoli, m.in. to, że miałaby ona być biała. Warto jednak tu zaznaczyć, że Microsoft na razie milczy na temat „S-ki”, ale kto wie, może biały kontroler jest kolejnym dowodem na istnienie tego wariantu konsoli?

Na odpowiedź na to pytanie, jak i również to odnośnie wymiennych części PlayStation 5, przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Pytanie: jak długo? Do premiery nowych konsol zostało już naprawdę mało czasu.