Odświeżone gry Quantic Dream już 18 czerwca na platformie Steam

Wersje demo możecie pobrać już teraz

W marcu zeszłego roku sieć obiegła bardzo zaskakująca wiadomość. Oto jedne z najmocniejszych tytułów ekskluzywnych dla PlayStation – produkcje studia Quantic Dream – miały zmierzać na komputery osobiste, jednak ograniczając się jedynie do Epic Games Store. W końcu i osoby nieprzekonane do platformy twórców Fortnite będą mogły sprawdzić jedne z najlepszych przygodówek ostatnich lat, bowiem już wkrótce zostaną one udostępnione również na Steam.

Koniec długich oczekiwań

Gry od Quantic Dream stanowiły całkiem mocną kartę przetargową w wojnie pomiędzy konsolami i są one do dziś uznawane za jedne z najważniejszych produkcji debiutujących pierwotnie na platformach Sony.

Dzieła te były rewolucyjne pod względem swojej historii wydawniczej, ponieważ zapoczątkowały proces wydawania znanych hitów z konsol „niebieskich” na innych platformach. Wieść o rezygnacji z ekskluzywności dla PlayStation mocno zszokowała fanów japońskiej firmy, a Quantic Dream spotkało się z falą hejtu zagorzałych fanów platformy.

Już 18 czerwca do sklepu Steam trafią trzy najnowsze produkcje studia – Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become HumanNie podano cen gier, jednak z całą pewnością będzie ona taka sama jak na Epic Games Store i być może doczekamy się premierowej obniżki z okazji wydania produkcji na nowej platformie.

Ponadto każda z gier ma darmową wersję demonstracyjną, którą pobrać możecie bezpośrednio z jej strony na platformie Steam. To dobra okazja aby sprawdzić jak gry będą działać na Waszym sprzęcie, co może okazać się szczególnie przydatne w przypadku Detroit: Become Human, które na starcie miało problemy z optymalizacją nawet na najmocniejszym sprzęcie.

Choć gracze komputerowi przyjęli wieść o przeniesieniu trzech świetnych produkcji na pecety z niemałą ekscytacją, to w praktyce ich premiera nie obyła się bez problemów. Odświeżona oprawa graficzna i zwiększenie liczby klatek na sekundę to jedno, ale jakość wykonania portów pozostawiała sporo do życzenia.

Heavy Rain wciąż zmaga się z problemem absolutnie tragicznego sterowania, które Konrad Pisula słusznie wypunktował w swojej recenzji, a ja z czystym sumieniem mogę to potwierdzić.  Równie dużo problemów sprawiała graczom wspomniana wcześniej słaba optymalizacja Detroit: Become Human, z którą nie radziły sobie nawet najmocniejsze sprzęty. Paradoksalnie jedyną grą, która obyła się bez większych niedopatrzeń przy okazji powtórnej premiery było najsłabiej oceniane z całej trójki Beyond: Two Souls, które do dziś wygląda całkiem ładnie i działa tak jak powinno.

Czas pokaże, czy jedne z najlepszych interaktywnych filmów ostatnich lat zabłysną ponownie również na platformie Steam. Trzymam kciuki, bo wszystkie trzy produkcje do dziś zachwycają scenariuszem i prezentują historie, z którymi warto się zapoznać.

Polecamy również:

Saint’s Row Remastered – Święci piękni jak nigdy

Źródło: GameRant, własne