DEATH STRANDING™_20191119192205

Death Stranding na PC opóźnione – studio Kojima Productions zostało tymczasowo zamknięte

Twórców gier wideo pokroju Hideo Kojimy jest na świecie bardzo niewielu i albo się ich kocha, albo nienawidzi. Stworzenie takiego projektu jak Death Stranding wymagało nie tylko ogromnego doświadczenia, ale też sporej odwagi i pewności siebie. Tytuł ten miał trafić na komputery osobiste już w czerwcu, jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany Kojima Produtions.

Port Death Stranding zaliczy miesiąc spóźnienia

Jakiś czas temu internet obiegła informacja o domniemanym zarażeniu jednego z pracowników Kojima Productions koronawirusem SARS-Cov-2. Choć już wtedy zakładano, że premiera konwersji Death Stranding ulegnie opóźnieniu, to przedstawiciele studia całkowicie milczeli w tej sprawie.

Na Twitterze KojiPro pojawiła się wreszcie oficjalna informacja o tymczasowym zamknięciu studia. Death Stranding na PC zadebiutuje dopiero 14 lipca tego roku, czyli miesiąc później niż pierwotnie planowano. Ponadto potwierdziły się wieści o tymczasowym zamknięciu biura autorów przygody Sama Bridges, którzy mają teraz pracować w formule home office.

Warto przypomnieć, że gra w wersji na komputery osobiste zostanie wzbogacona o dodatkową treść inspirowaną serią Half-Life, tryb fotograficzny, a także – co dość oczywiste – doczeka się licznych, czysto technicznych poprawek.

Choć o Death Stranding w branży było naprawdę głośno, to plotki mówią, że Sony nie było usatysfakcjonowane sprzedażą gry. Wielu potencjalnych kupujących nie było przekonanych do niepokojąco dziwnego „symulatora kuriera” i koniec końców nie zdecydowało się na zakup. Sytuacji nie sprzyjały też mocno mieszane opinie niektórych recenzentów, którzy zarzucali tytułowi (moim zdaniem absolutnie niesłusznie) powtarzalność i wszechobecną nudę.

Gra pierwotnie miała być dużo mroczniejsza, jednak już we wczesnej fazie produkcji zdecydowano się na zmianę istotnych, już gotowych elementów, przez co studio miało być zmuszone do postępowania z pracami w bardzo pospiesznym tempie. Oczywiście to tylko doniesienia niezależnych informatorów, które należy brać z odpowiednim dystansem.

Death Stranding to jedno z najlepszych audiowizualnych doświadczeń ostatnich lat

Osobiście uważam najnowsze dzieło Hideo Kojimy za jedną z najbardziej unikatowych i zapadających w pamięć produkcji ostatniej dekady, która może i pozostanie w świadomości większości graczy jako „ta dziwna gra, przy której prezentacji każdy piszczał na E3„, ale wciąż będzie to jedna z najlepszych przygód, jakich może doświadczyć gracz.

Death Stranding zadebiutowało 8 listopada 2019 roku na konsoli PlayStation 4. Gra trafi również na Steam i Epic Games Store.

GeForce NOW za darmo do czerwca. Usługa zyskała i straciła też sporo świetnych produkcji

Źródło: Engadget, Twitter