Miną lata, zanim Sony skorzysta z patentu na zwijany smartfon. O ile w ogóle to zrobi

Smartfony z elastycznymi wyświetlaczami używamy na co dzień – to dzięki giętkim panelom OLED możliwe jest korzystanie z urządzeń z ekranami zachodzącymi na krawędzie obudowy. Co innego jednak wyświetlacze nadające się do wyginania, jak w Samsungu Galaxy Fold. Ich dalekim „potomkiem” może być ekran, na który pomysł ma Sony.

O składanym smartfonie Japończyków co nieco już słyszeliśmy. „Xperia F”. Urządzenie to ma zostać zaprezentowane w przyszłym roku, a budową przypominać ma wyczekiwaną Motorolę Razr. Opracowywanie sprawnego prototypu może potrwać, ale i tak wizja takiego sprzętu jest bliższa niż zrealizowanie pomysłu, który Sony udało się opatentować.

Reklama

https://twitter.com/Samsung_News_/status/1147473317672214528

Chodzi o pomysł na smartfon, który zwijałby się w rulon. Zgodnie z dokumentacją, model ten byłby wyposażony w elastyczny wyświetlacz z czujnikami wbudowanymi w ekran. Patent wymienia przynajmniej trzy z nich: sensor nacisku, temperatury i akcelerometr. W opisie brakuje tylko czujnika światła i rezystancji – przydają się one smartfonom, by określić, czy sprzęt jest trzymany i jak.

Wygląda na to, że według pomysłu Sony, nieużywany smartfon miałby być zwijany ekranem na zewnątrz. Dokumenty przedstawiają także drugą wersję tego sprzętu, w której ekrany znajdują się po obu stronach obudowy.

Całość prezentuje się bardzo futurystycznie. Trzeba przyznać, że chyba nawet za bardzo. Włożyłbym więc ten projekt do szuflady z napisem „Opatentowane i rzucone w kąt”. Zanim Sony weźmie się za jego realizację, miną wieki. Już prędzej zmontuje smartfon z ekranem 5K.

Sony pobije kolejny rekord? Xperia 1R podobno z ekranem… 5K!

źródło: GizChina
zdjęcie główne pochodzi z recenzji Sony 1