Amazfit GTR 4 i Amazfit GTS 4 (źródło: GSMarena)

Amazfit zaprezentuje dwa smartwatche: ładniejszy i brzydszy. Wybierz mądrze

Amazfit GTR 4 i Amazfit GTS 4 – smartwatche te niebawem znajdą się w ofercie tego uznanego producenta wearables. Różnią się nie tylko jedną literą w nazwie, ale też kompletnie innym designem.

Smartwatche premium od Amazfit

Amazfit będzie miał w tym roku sporo propozycji dla tych, którzy zamierzają zakupić smartwatcha. Jak do tej pory, zadebiutował zegarek Amazfit GTS 4 Mini, będąc swego rodzaju zapowiedzią czwartej generacji flagowych urządzeń wearables. Już teraz wiemy, jak one będą wyglądać.

W gruncie rzeczy, zarówno Amazfit GTR 4 oraz Amazfit GTS 4 będą miały wiele wspólnego – przede wszystkim, jeśli chodzi o budowę wewnętrzną. Bo z zewnątrz… zresztą sami zobaczcie.

Amazfit GTR 4 wyposażony zostanie w okrągły ekran dotykowy AMOLED o średnicy 1,43 cala i rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Chętni skorzystają z opcji Always-On-Display, która umożliwi wyświetlanie kluczowych informacji bez potrzeby wybudzania całego wyświetlacza. Obudowa wykonana będzie ze stopu aluminium w kolorze srebrnym, z czarnym bocznym przyciskiem i koronką po prawej stronie. Bateria ma mieć pojemność 475 mAh, co ma wystarczyć na 12 dni normalnego użytkowania.

Amazfit GTS 4 z kolei, zaoferuje większy, 1,75-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 390 x 450 piskeli, ale jego koperta będzie prostokątna. W obudowie wykorzystane zostaną te same elementy: aluminium, czarny przycisk i koronka z boku. Całość będzie miała grubość 9,9 mm i zyska ciężar 27 gramów (bez paska). Wersje kolorystyczne będą trzy: czarna, różowozłota i brązowa. Akumulator w smartwatchu ma mieć 300 mAh, co przełoży się na czas pracy 7 dni.

Wspólne funkcje Amazfit GTR 4 i GTS 4

Funkcje zegarków będą do siebie bardzo zbliżone. Zaoferują ponad 200 tarcz zegarów, 150 trybów sportowych z automatycznym rozpoznawaniem ćwiczeń oraz wskazówkami i analizą treningów. W każdej z opcji znajdziemy wbudowany moduł GPS.

Oba smartwatche zostaną wyposażone w głośnik i mikrofon z obsługą połączeń przez Bluetooth. Amazfit zadbało o montaż nowego sensora optycznego 4PD BioTracker 4.0 PPG, który ma jeszcze dokładniej odczytywać dane o tętnie, nasyceniu tlenu we krwi i mierzyć poziomy stresu.

W kwestii oprogramowania będziemy korzystać z systemu Zepp OS 2.0, a w niektórych regionach zapewnione zostanie wsparcie dla asystenta głosowego Amazon Alexa. Oczywiście czasomierze będą miały już na start zainstalowane podstawowe aplikacje Amzfit, jak też dodatkowe programy GoPro czy Home Connect.

Producent nie zdradził, kiedy zaprezentuje nowe zegarki, ale zgadujemy, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.