Withings Move (fot. Withings)

Nowy inteligentny zegarek Withings oferuje tę samą funkcję, co Apple Watch series 4 – ECG

W trzecim kwartale 2016 roku Nokia (formalnie) za 170 milionów euro przejęła Withings. Finowie dość szybko pozbyli się jednak tej marki, ponieważ po zaledwie dwóch latach sprzedali ją z powrotem pierwotnym właścicielom. Przy okazji targów CES 2019 przedsiębiorstwo zaprezentowało nowe urządzenia: Move i Move ECG.

Nie są to smartwatche w klasycznym tego słowa znaczeniu, tylko raczej inteligentne zegarki. Nie wyposażono ich bowiem w wyświetlacze, nie pracują też pod kontrolą systemu Wear OS. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak przeciętne czasomierze, ponieważ mają fizyczne wskazówki. Początkowo będą dostępne tylko w kilku wersjach, ale docelowo producent chce, aby klienci mogli personalizować każdy element urządzenia. Wcześniej jednak ma zamiar co miesiąc i na specjalnie okazje wypuszczać na rynek nowe wzory.

Reklama

Withings Move i Move ECG to przede wszystkim narzędzia do monitorowania snu i aktywności fizycznej. Zegarki potrafią też automatycznie rozpoznać rodzaj tej ostatniej. Wszystkie zebrane informacje dostępne są w aplikacji Health Mate, aczkolwiek użytkownik może również skorzystać z programów firm trzecich, jak na przykład  Apple Health, Google Fit, czy MyFitnessPal.

Koperta Withings Move i Move ECG ma średnicę 38 mm i jest odporna na zanurzenia w wodzie na głębokość do 50 metrów. Bateria w pierwszym z ww. modeli wystarczy na nawet 18 miesięcy pracy, natomiast w drugim na maksymalnie 12 miesięcy. Różnica wynika z faktu, że zegarek z dopiskiem ECG oferuje również możliwość przeprowadzenia elektrokardiografii na żądanie w każdym momencie – wystarczy przez 20 sekund wcisnąć i przytrzymać koronkę na kopercie.

Withings Move ECG (fot. Withings)

Withings Move ECG  jest więc kolejnym Apple Watch series 4 inteligentnym zegarkiem z tą funkcją. Elektrokardiografia pozwala rozpoznać migotanie przedsionków, które w 1/3 przypadków jest odpowiedzialne za zawał serca. Mówiąc prościej – moduł ECG może w niejednym przypadku uratować użytkownikowi życie. Tym bardziej, że ww. zaburzenie pracy serca nierzadko występuje nagle i nie zawsze da się je zdiagnozować podczas wizyty u lekarza (bo w danym momencie mięsień może pracować normalnie).

Sugerowaną cenę Withings Move ustalono na 69,95 dolarów (równowartość ~260 złotych), natomiast Withings Move ECG na 129,95 dolarów (równowartość ~490 złotych). Pierwszy z ww. inteligentnych zegarków jest już dostępny w sprzedaży, drugi natomiast będzie można kupić od drugiego kwartału 2019 roku (na razie przechodzi jeszcze proces certyfikacji FDA i CE).

Źródło: WithingsWithings