Samsung Galaxy Note 10 bez slotu microSD? (AKTUALIZACJA)

Premiera flagowych smartfonów z serii Galaxy Note 10 zbliża się wielkimi krokami. O nowych notatnikach wiemy już naprawdę sporo, jednak urządzenia wciąż skrywały przed nami pewne tajemnice. Te właśnie zostały rozwiane przez Maxa Weinbacha, który rzucił na specyfikację urządzeń nieco światła.

Jeśli komuś umknęła częściowa specyfikacja techniczna, to spieszę poinformować, że podstawowa wersja Galaxy Note 10 zaoferuje 6,4-calowy ekran, który będzie miał centralnie ulokowaną w ekranie dziurkę, gdzie znajdzie się kamera selfie. Galaxy Note 10 Pro będzie miał ekran o przekątnej zbliżonej do 6,7 cala i – tak samo jak mniejsza wersja – dziurkę na kamerę selfie. Spekuluje się, że aparat będzie wykorzystywał technologię ToF, którą dostarczy firma MCNEX.

Reklama

Sporo faktów podał też na Twitterze Max Weinbach. Jego informacje można streścić w kilku punktach:

  • zarówno Galaxy Note 10, jak i Galaxy Note 10 Pro, będą miały port słuchawkowy,
  • rendery, które wyciekły już do sieci niemal w pełni, oddają ostateczny wygląd urządzenia,
  • piórko S-Pen nie zmieni się niemal w ogóle względem Samsunga Galaxy Note 9,
  • Samsung Galaxy Note 10 Pro nie będzie miał gniazda na kartę microSD (AKTUALIZACJA – to zwykły Note 10 ma nie dostać slotu microSD),
  • oprogramowanie nie zostanie zbyt mocno przebudowane,
  • dziesiąte notatniki będą wyróżniały się naprawdę wąskimi ramkami,
  • klawisz Power i przycisk regulacji głośności powędrują na lewą ramkę smartfonów,
  • kamery będą ulokowane w pionie (co już zresztą było wiadomo),
  • nie będzie podziału na moduł z pojedynczą i podwójną kamerką selfie, jak wyglądało to w rodzinie urządzeń Galaxy S10.

Tak wygląda Samsung Galaxy Note 10. Nazwę go „cyklopem”, zgadnijcie dlaczego

Mówi się, że Samsung Galaxy Note 10 może mierzyć 162,6 x 77,4 x 7,9 mm. Tym samym, pomiędzy grubością nadchodzącego urządzenia, a budżetowym Samsungiem Galaxy S10e można postawić znak równości. Pewne obawy wzbudza też pojemność akumulatora w podstawowej wersji urządzenia. Jeśli plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to urządzenie dostanie akumulator o pojemności, która wynosi zaledwie 3400 mAh. A mówimy tu o flagowcu z krwi i kości, który zapewne będzie ochoczo wykorzystywany do grania oraz odtwarzania usług multimedialnych. Kończąc, warto odnotować, że najnowsze przecieki sugerują, że Samsung Galaxy Note 10 zaoferuje potrójnie mechaniczną zmienną przesłonę (f/1.5, f/1.8 oraz f/2.4).

źródło: Max Weinbach, IceUniverse

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z najnowszymi informacjami, nie możemy jednak liczyć na port audio :(

Okazuje się też, że tylko Samsung Galaxy Note 10 Pro ma oferować slot na kartę microSD. Nie uświadczymy go w podstawowej wersji produktu.