Samsung Galaxy Watch Active 2 zachowa główne cechy poprzednika

W ofercie Samsunga znajdziemy naprawdę świetnie smartwatche, które zapewniają zestaw rozbudowanych funkcji, wysoką jakość wykonania i całkiem atrakcyjny wygląd. Jednym z przedstawicieli tych dobrych smartzegarków jest Galaxy Watch Active skierowany dla osób aktywnych fizycznie. Nowe informacje wskazują, że południowokoreański producent już pracuje nad jego następcą, który ma być jeszcze lepszy, zachowując główne cechy poprzednika.

Samsung robi jedne z lepszych smartwatchy

Owszem nie są to najtańsze urządzenia na rynku. Zwłaszcza w porównaniu ze smartopaskami, takimi jak Xiaomi Mi Band 4, cena produktów Samsunga może zniechęcać. Warto jednak mieć na uwadze, że modele Galaxy Watch to znacznie bardziej rozbudowany sprzęt, oferujący po prostu więcej przydatnych funkcji.

Jeśli nie Apple Watch, to najpewniej korzystałbym właśnie ze smartwatcha Samsunga. Podoba mi się ich jakość wykonania, a także oprogramowanie. System operacyjny Tizen to stabilność działania, a także intuicyjny i dopracowany interfejs. Do tego zestawu zalet należy jeszcze dodać wszystkie funkcje skupione na pomiarze aktywności fizycznej.

Galaxy Watch Active 2 może okazać się bardzo dobrym produktem

Pierwsza generacja smartwatcha Galaxy Watch Active jak najbardziej może się podobać. Szczególnie osobom szukającym smartzegarka do pomiarów aktywności fizycznej. Oczywiście nie jest to sprzęt idealny – należy pamiętać o krótkim czasie pracy, słabej współpracy z Apple Health, a także braku obracanego pierścienia.

Samsung Galaxy Watch Active. (fot. Tabletowo.pl)

Niektórym może wydawać się to dziwne, ale dla mnie największą wadą jest właśnie brak wspomnianego pierścienia. To jedna z najlepszych metod interakcji ze smartwatchem i ogromna zaleta wybranych produktów Samsunga. Niestety, jak wskazuje serwis Sammobile, pod tym względem nic się nie zmieni – druga generacja również ma być pozbawiona obracanego pierścienia.

Pojawić mogą się nieznaczne zmiany i usprawnienia konstrukcyjne, ale Watch Active 2 ma zachować główne wytyczne wzornictwa pierwszej generacji. Otrzymamy więc okrągłą tarczę podaną w skromnej, nierzucającej się w oczy formie. Nowości powinny pojawić się w funkcjach pomiaru aktywności fizycznej – już dostępne opcje mogą zostać usprawnione i niewykluczone, że zobaczymy nowe ćwiczenia.

Galaxy Watch Active 2 pozostaje jeszcze w fazie rozwoju i nie szybko się to zmieni. Pierwszą generację poznaliśmy zaledwie cztery miesiące temu, a więc nie należy oczekiwać bliskiej premiery następcy. Niewykluczone, że do momentu oficjalnej prezentacji smartzegarek otrzyma zestaw funkcji wprowadzających odczuwalny powiew świeżości.

Polecamy także:

Samsung Galaxy Watch Active – estetyczny i ze sporymi możliwościami (recenzja)

źródło: Sammobile