smartwatch opaska Amazfit X
Amazfit X (źródło: Amazfit)

Jeszcze trochę i będzie można kupić futurystyczną opaskę Amazfit X

Coraz częściej zdarza się, że producenci nie mogą się powstrzymać i prezentują nowe urządzenia, mimo że nie są one jeszcze gotowe do masowej produkcji. Tak było m.in. w przypadku Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X (zainteresowani czekali długie miesiące na możliwość ich zamówienia), a ostatnio także Xiaomi Mi MIX Alpha. Podobnie jest z opaską Amazfit X, którą zobaczyliśmy w lipcu 2019 roku. Marka poinformowała jednak, że za niedługo ruszy jej produkcja i klienci będą mogli ją (w końcu) kupić.

Takie postępowanie producentów najprawdopodobniej jest chęcią pokazania całemu światu (i przede wszystkim konkurencji) swoich możliwości oraz odwagi w projektowaniu niezwykłych urządzeń. Branża i fani nowych technologii najczęściej są nimi zachwyceni, lecz nierzadko zdarza się, że od pierwszej zapowiedzi do wprowadzenia innowacyjnego produktu do sprzedaży mijają długie miesiące.

Amazfit X

Producent zaprezentował tę niezwykłą opaskę pod koniec sierpnia 2019 roku i wówczas nie poinformował, kiedy trafi ona do sprzedaży, więc słuch o niej szybko zaginął. Teraz jednak temat dostępności tego urządzenia wraca niczym bumerang za sprawą deklaracji marki o rozpoczęciu masowej produkcji Amazfit X. Huami Technology za pośrednictwem swojego oficjalnego konta w serwisie Weibo podało, że rozpocznie się ona „już” w pierwszej połowie 2020 roku.

smartwatch opaska Amazfit X
Amazfit X (źródło: Huami Technology Weibo)

W podobnym okresie opaska Amazfit X powinna więc trafić do sprzedaży, ewentualnie na początku drugiej połowy 2020 roku. Nie wiadomo, czy przed rozpoczęciem produkcji producent wprowadził jakieś zmiany, ale nawet jeśli, to prawdopodobnie i tak się o tym nie dowiemy, ponieważ Huami Technology udostępniło szczątkowe informacje na temat tego urządzenia. Na razie wiemy tylko tyle, że zaoferuje ono 2,07-calowy, zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o promieniu krzywizny 92° i współczynniku dpi wynoszącym 326 ppi, a także zakrzywioną baterię, która zapewni do 7 dni działania na pojedynczym ładowaniu. Ekran zostanie pokryty szkłem 3D, wypalanym w 700°C i formowanym w sześciostopniowym procesie.

Nic nie wiadomo natomiast, jakie dokładnie funkcje zaoferuje Amazfit X – czy będą to standardowe z zakresu monitorowania aktywności fizycznej, czy producent doda na przykład moduł NFC i możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki w sparowanym smartfonie lub/i wgra jakiegoś asystenta głosowego. Tego zapewne dowiemy się dopiero bliżej rynkowego debiutu urządzenia.

Źródło: Huami Technology Weibo via GSMArena