smartwatch Amazfit Smart Sports Watch 3 / Amazfit Stratos 3
Amazfit Smart Sports Watch 3 / Amazfit Stratos 3 (fot. Amazfit)

Huami zaprezentowało trzy nowe smartwatche marki Amazfit. Jeden ma zakrzywiony ekran

Marka Amazfit jest bardzo popularna w Polsce dzięki swoim powiązaniom z Xiaomi. Huami, które sprawuje nad nią pieczę, zaprezentowało dziś trzy nowe smartwatche, z których jeden w pełni zasługuje na miano „inteligentnego zegarka przyszłości”.

Amazfit Smart Sports Watch 3 – specyfikacja

Smartwatch wyposażono w 1,34-calowy ekran JDI o rozdzielczości 320×320 pikseli, który w wersji standardowej przykrywa szkło Corning Gorilla Glass 3. generacji, podczas gdy w wydaniu z dopiskiem Elite Edition szkło szafirowe. A skoro już wspomniałem, że Amazfit Smart Sports Watch 3 (nazywany też Amazfit Stratos 3) będzie dostępny w dwóch wariantach, to od razu dodam, iż EE wyróżnia się tytanowymi przyciskami i krawędzią oraz paskami (22 mm szerokości; 120 i 75 mm długości) z gumy fluorowej (w wersji podstawowej paski są silikonowe).

Amazfit Smart Sports Watch 3 oferuje m.in. 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej (do dyspozycji użytkownika pozostaje 1,9 GB), na którą można wgrać własną muzykę i odtwarzać ją offline na słuchawkach Bluetooth za pomocą wbudowanego odtwarzacza. Na pokładzie, oprócz Bluetooth i Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, jest także moduł NFC, jednak płatności Google Pay nie są obsługiwane.

Amazfit Smart Sports Watch 3 ma również pulsometr, żyroskop oraz GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Smartwatch oferuje też 19 trybów sportowych. Bateria o pojemności 300 mAh wystarczy na od 7 do 14 dni pracy (w zależności od intensywności użytkowania i wykorzystywanych opcji) lub do 70 godzin z włączonym śledzeniem lokalizacji. Akumulator ładuje się do pełna około 2 godziny. Smartwatch pracuje pod kontrolą systemu AmazfitOS. Urządzenie jest także odporne na napór wody o ciśnieniu 5 ATM.

Cenę Amazfit Smart Sports Watch 3 ustalono w Chinach na 1299 juanów (równowartość ~700 złotych), natomiast Amazfit Smart Sports Watch 3 Elite Edition na 1699 juanów (równowartość ~900 złotych). Na rynku pojawi się też Amazfit Smart Sports Watch 3 Star Wars Limited Edition.

Amazfit GTS – specyfikacja

W tym modelu zastosowano zaś 1,65-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 348×442 pikseli (341 ppi), który pokrywa szkło Corning Gorilla Glass 3. generacji. Smartwatch ma wymiary 43,25×36,25×9,4 mm i waży 24,8 grama. Paski mają szerokość 20 mm i da się je łatwo wymieniać. Amazfit GTS jest odporny na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM (ale już nie w trakcie nurkowania i szybkiego pływania).

smartwatch Amazfit GTS
Amazfit GTS (fot. Amazfit)

Amazfit GTS oferuje też 12 trybów sportowych, optyczny pulsometr i NFC, aczkolwiek ten ostatni moduł również będzie bezużyteczny w Polsce, bowiem płatności Google Pay nie są obsługiwane. Smartwatch ma na pokładzie także Bluetooth 5.0 BLE oraz GPS i Glonass. Bateria o pojemności 220 mAh ma wystarczyć na do 14 dni pracy w standardowym scenariuszu, do 46 dni przy bardzo ograniczonym użytkowaniu lub do 25 godzin śledzenia lokalizacji użytkownika.

Cenę Amazfit GTS ustalono w Chinach na 899 juanów (równowartość ~500 złotych). W sprzedaży, która już się rozpoczęła, aktualnie dostępne są dwie wersje kolorystyczne: czarna i szara.

Amazfit X – specyfikacja

Jest to najbardziej innowacyjny z zaprezentowanych dziś smartwatchy, a jednocześnie urządzenie koncepcyjne, które trafi do sprzedaży najwcześniej w pierwszej połowie 2020 roku. Producent pochwalił się jednak, że w Amazfit X zastosowano zakrzywiony, 2,07-calowy wyświetlacz AMOLED o promieniu krzywizny 92°, który charakteryzuje się 326 ppi i jasnością 430 nitów. Ekran pokryty jest szkłem.

smartwatch Amazfit X
Amazfit X (fot. Amazfit)

Co ciekawe, Amazfit ma również zakrzywioną baterię litową, która ma wystarczyć na siedem dni działania na pojedynczym ładowaniu.

Źródło: Amazfit, Amazfit, Amazfit; Weibo dzięki FoneArena