OnePlus Watch smartwatch
OnePlus Watch (źródło: Ishan Agarwal)

Tyle będzie kosztował OnePlus Watch w Europie. Kupicie?

Oficjalna premiera OnePlus Watch już jutro. W ostatniej chwili pojawiły się kolejne, nieoficjalne doniesienia na temat pierwszego smartwatcha chińskiej marki, tym razem dotyczące jego ceny w Europie. Kupicie za takie pieniądze?

Reklama

W przypadku marki OnePlus nie mamy żadnego punktu odniesienia, ponieważ producent do tej pory nie wprowadził na rynek ani jednego smartwatcha. Z kategorii wearables oferuje jedynie opaskę OnePlus Band, która zadebiutowała w styczniu 2021 roku w Indiach. Smart band kosztuje w tym kraju 2499 rupii (równowartość ~135 złotych) i konkuruje przede wszystkim z Xiaomi Mi Band 5.

Taka będzie cena OnePlus Watch w Europie

Z uwagi na brak punktu odniesienia, trudno było przewidzieć, jaka może być cena OnePlus Watch w Europie. Spodziewaliśmy się ją poznać dopiero jutro, podczas oficjalnej prezentacji pierwszego smartwatcha marki OnePlus, który zadebiutuje obok nowych smartfonów z serii OnePlus 9 (w sumie ma ich być trzy).

Tymczasem niespodziewanie już dziś pojawiły się informacje na temat tego, jaka ma być cena OnePlus Watch. Ishan Agarwal doniósł bowiem, że smartwatch będzie kosztował w Europie ~150 euro, co po bezpośrednim przeliczeniu jest równowartością ~690 złotych.

OnePlus Watch smartwatch
źródło: Unbox Therapy

Na tę chwilę nie wiadomo, czy OnePlus Watch będzie dostępny również w Polsce – tego dowiemy się dopiero jutro.

Specyfikacja OnePlus Watch

Najważniejszą informacją w przypadku tego smartwatcha jest to, że… nie będzie on pracował pod kontrolą systemu Wear OS by Google, zatem nie ma co liczyć na obsługę płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem Google Pay. Szkoda, ponieważ na rynku brakuje tego typu urządzeń.

Mówi się też, że smartwatch będzie dostępny również w wersji z wbudowanym modemem LTE oraz zaoferuje funkcję nawiązywania i odbierania połączeń bezpośrednio ze swojego poziomu. Z kolei dla właścicieli OnePlus TV przygotowano możliwość sterowania telewizorem za pomocą OnePlus Watch.

OnePlus Watch smartwatch
źródło: Ishan Agarwal

Na pokładzie pierwszego smartwatcha marki OnePlus nie zabraknie również tak podstawowych funkcji, jak pomiar pulsu oraz poziomu stresu i SpO2, a także profesjonalnych trybów sportowych i opcji monitorowania snu. Urządzenie ma też obsługiwać szybkie ładowanie Warp Charge – zaledwie 20-miutowe zapewni zapas energii na tydzień działania.

Ponadto wiemy również, że specyfikacja OnePlus Watch obejmie także 4 GB pamięci wbudowanej , funkcję sterowania odtwarzaczem muzyki w sparowanym smartfonie oraz pyło- i wodoszczelną obudowę (w rozmiarze 46 mm) z certyfikatem IP68.

Wyciekła cena OnePlus Watch w Europie