opaska OnePlus Band smart band
OnePlus Band (źródło: OnePlus)

OnePlus Band chce zjeść Xiaomi Mi Band 5 na śniadanie

Xiaomi Mi Band 5 to niełatwy przeciwnik, ale nie oznacza to, że niepokonany. Na rynku właśnie zadebiutowała opaska OnePlus Band, która może przezwyciężyć swojego największego rywala.

Opaska została oficjalnie zapowiedziana zaledwie tydzień temu, więc nie czekaliśmy długo na jej premierę. I dobrze, ponieważ oferuje całkiem sporo, dzięki czemu może być rozchwytywana przez klientów, podobnie jak Xiaomi Mi Band 5, a może nawet i bardziej.

OnePlus Band oficjalnie. Co oferuje?

Jak przystało na dobrej klasy opaskę sportową, OnePlus Band wyposażono w wyświetlacz AMOLED z funkcją dostosowywania jasności podświetlenia. Producent nie podaje jednak, czy jest ona ustawiana automatycznie, czy użytkownik będzie musiał to robić ręcznie (to drugie wydaje się bardziej prawdopodobne).

opaska OnePlus Band smart band
źródło: OnePlus

Wspomniany ekran AMOLED w opasce ma przekątną 1,1 cala i rozdzielczość 126×294 pikseli (identycznymi parametrami charakteryzuje się wyświetlacz w Xiaomi Mi Band 5). Bezpośrednio pod jego dolną krawędzią znajduje się logo OnePlus.

OnePlus Band wyposażono też w akumulator o pojemności 100 mAh, który ma zapewnić do 14 dni pracy na pojedynczym ładowaniu. Dla porównania, bateria w Xiaomi Mi Band 5 ma 125 mAh, aczkolwiek w jego przypadku producent również deklaruje działanie do dwóch tygodni.

opaska OnePlus Band smart band
źródło: OnePlus

Obudowa opaski jest odporna na wnikanie wody do środka, o czym informuje certyfikat IP68 (według deklaracji producenta, można ją zanurzyć na głębokość do 50 metrów na maksymalnie 10 minut).

Jeśli zaś chodzi o funkcje smart, to OnePlus Band oferuje 13 różnych trybów sportowych, a także pulsometr i opcję stałego pomiaru nasycenia krwi tlenem (pulsoksymetr; SpO2). Do tego jest też m.in. możliwość wywoływania spustu migawki i sterowania odtwarzaczem muzyki w sparowanym smartfonie oraz prognoza pogody.

opaska OnePlus Band smart band
źródło: OnePlus

Cena OnePlus Band

Opaska zadebiutowała w Indiach, gdzie jej maksymalną cenę detaliczną ustalono na 2799 rupii (równowartość ~140 złotych), aczkolwiek na stronie OnePlusa będzie można ją kupić za 2499 rupii (~125 złotych), czyli za dokładnie tyle samo, ile trzeba wydać na Xiaomi Mi Band 5 w tym kraju.

OnePlus Band będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Co ciekawe, opaska może współpracować wyłącznie z urządzeniami z Androidem (w wersji 6.0 Marshmallow lub nowszej). Na tę chwilę dostępne są też tylko trzy języki: chiński, hindi i angielski.