Huawei Watch GT Runner (fot. Huawei)

Biegaczy to zainteresuje. Huawei Watch GT Runner trafił na europejskie rynki

Huawei ma swój zegarek dla biegaczy. Początkowo dostępny był wyłącznie W Chinach, ale teraz jego dostępność znacznie się poprawiła. Huawei Watch GT Runner pojawił się w europejskiej dystrybucji.

Prezent od Huawei dla biegaczy

Huawei Watch GT Runner jest – jak sama nazwa wskazuje – wręcz skonstruowany dla tych, którzy przedkładają poranny jogging przed dłuższe wylegiwanie się w łóżku. To skromna odmiana modelu Watch GT 3, ale z lżejszą obudową i ulepszoną konstrukcję anteny GPS.

Huawei Watch GT Runner
Źródło: Huawei

Obudowa o średnicy 46 mm mieści w sobie okrągły ekran AMOLED 1,43 cala. Huawei obiecuje dokładniejsze rozpoznawanie pozycji użytkownika dzięki namierzaniu GNSS. Konstrukcja zegarka została wykonana w taki sposób, żeby anteny znajdowały się poza okrągłym obrysem obudowy. Taki zabieg pozwolił na poprawę komunikacji z satelitami GPS L1 i L5. Ponadto, zegarek potrafi badać tętno w połączeniu z oprogramowaniem TruSeen 5.0 i obiecuje działanie nawet do 14 dni na jednym ładowaniu baterii.

Smartwatch działa na systemie HarmonyOS 2, co między innymi jest powodem, dla którego Huawei Watch GT Runner może tak długo działać z dala od ładowarki. Wśród wbudowanych programów znajdziemy całe mnóstwo funkcji wspierających ludzi aktywnie spędzających czas – dostępnych jest na przykład ponad 100 trybów sportowych.

W tym momencie Huawei oferuje swój zegarek na kilku rynkach w Europie, w cenie 299 euro. Na przykład w Niemczech, kupujący mogą liczyć na prezent w postaci słuchawek Freebuds 4i, a także rocznego członkostwa w Adidas Running Premium. We Francji gratisem jest waga Huawei Scale 3, zaś Włosi są w stanie kupić do tego głośnik Huawei Sound Joy za 50 euro (zamiast za 150 euro).

Huawei Watch GT Runner
Źródło: Huawei

Czekamy, aż Huawei Watch GT Runner trafi do Polski. Powinniśmy wkrótce przekonać się, jaka cena będzie obowiązywać w naszym kraju i na jakie prezenty będziemy mogli liczyć podczas sprzedaży.