Apple Watch Series 6 Black Unity (fot. Apple)

Oto limitowany pasek Black Unity i specjalna tarcza zegarka na Apple Watch

Smartwatche Apple od czasu do czasu zyskują limitowane edycje. Czasem są to też dodatkowe tarcze zegarka, tak jak teraz, w wypadku opaski Black Unity Braided Solo Loop.

Nowa opaska Black Unity

Na stronie Apple pojawiło się nowe akcesorium dla zegarków Apple Watch – pleciona opaska Colo Black Unity. Jak wyjaśnia jej opis, zarówno pasek, jak i nowa tarcza Światła inspirowane są afrofuturyzmem.

Afrofuturyzm to filozofia analizująca doświadczenia afrykańskiej diaspory przez pryzmat nauki, technologii i samoupodmiotowienia. Nowy projekt Apple (choć nie taki nowy, bo podobny produkt powstał w ubiegłym roku) zakłada oddanie hołdu pokoleniom osób czarnoskórych – zarówno tych szeroko znanych, jak i tych, o których historia zapomniała.

Apple od lat działa w kierunku pokonywania barier systemowych, z którymi zmagają się etniczne mniejszości, a zwłaszcza społeczność czarnoskórych. Na blogu firmy szeroko omówiono tę inicjatywę.

Opaska symbolizuje dążenie do sprawiedliwszego świata. Na łącznikach paska znajduje się wygrawerowane laserowo hasło „Black Unity”, a w sam materiał, z którego jest zrobiony, zawiera wplecione barwy flagi panafrykańskiej. Jej cena to 449 złotych.

Całkiem estetycznie wygląda też nowa tarcza Światła. Jej wskazówki emitują światło dynamicznie zmieniające się w ciągu dnia. Jeśli chcemy pobrać ją za darmo od Apple, musimy otworzyć tę stronę na iPhonie.

Apple przygotowało też coś dla posiadaczy komputerów Mac, iPadów i iPhone’ów. Powstała kolekcja tapet, inspirowana tematem afrofuturyzmu. Pasuje do nowej tarczy Apple Watcha. Tła pulpitu pobierzemy, przechodząc na odpowiednie strony – dla Maków, dla iPadów i dla iPhone’ów.