smartfon meizu 18 pro
Meizu 18 Pro (źródło: Meizu)

Meizu 18 i 18 Pro ruszają na podbój światowych rynków

Meizu 18 i Meizu 18 Pro miały swoją oficjalną premierę na rynku chińskim 8 marca bieżącego roku. Nie byłoby w tym nic ekscytującego, gdyby nie realna szansa na to, że w przeciwieństwie do swoich poprzedników, tegoroczne sztandarowe modele smartfonów producenta znajdą się w zasięgu większej liczby nabywców, także poza Państwem Środka.

Reklama

Wejście smoka

Do tej pory wszyscy zainteresowani zakupem nowego smartfona chińskiej marki mieli do wyboru albo kupno urządzenia w oficjalnym sklepie Meizu na AliExpress, albo skorzystanie z usług pośredników. Na domiar złego, czekanie na przesyłkę z drugiego końca globu potrafiło dłużyć się niemiłosiernie, choć pod tym względem już niedługo mają zajść wręcz rewolucyjne zmiany. W międzyczasie, producent podzielił się materiałami promocyjnymi najnowszych smartfonów z serii Meizu 18 w języku angielskim, co może wskazywać na to, że w niedalekiej przyszłości zechce przypomnieć się ze swoją ofertą na innych rynkach.

Meizu 18 smartfon
Meizu 18 (źródło: Meizu)

Ta decyzja nie wydaje się być aż tak wielkim zaskoczeniem, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że coraz więcej chińskich marek decyduje się na taki krok. Powiem więcej – już teraz dużym wyzwaniem jest znalezienie urządzenia o rodowodzie innym niż dalekowschodni. Wcale nie tak dawno temu do Polski zawitały takie marki jak Oppo, Vivo, czy Realme i niemal od razu podbiły one serca polskich konsumentów.

Zresztą smartfony Meizu nie pierwszy raz byłyby dostępne w oficjalnej polskiej dystrybucji – dawno temu stanowiły realną alternatywę dla Xiaomi czy Huawei, ale ostatnim bardziej promowanym telefonem tej marki był w Polsce Meizu Note 9 z 2019 roku.

smartfon meizu 18
Meizu 18 (źródło: Meizu)

Dla przypomnienia – specyfikacja Meizu 18

Meizu 18 oraz Meizu 18 Pro mają nam do zaoferowania wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości QHD+ i częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz. Tańszy wariant ma otrzymać zeszłorocznego Snapdragona 865, a wersja z dopiskiem „Pro” ucieszy się z zapasu mocy topowego Snapdragona 888. Do pomocy w działaniu na najwyższych obrotach przyjdzie im od 8 do 12 GB RAM. Nie powinno również zabraknąć miejsca na dane, ponieważ w zależności od naszych preferencji, jest go od 128 do 256 GB. Akumulatory o pojemności odpowiednio 4000 i 4500 mAh zadbają o długą żywotność smartfonów na jednym ładowaniu, a z sytuacji podbramkowych uratuje je szybkie ładowanie o mocy od 36 do 40 W.

Meizu 18 smartfon
Meizu 18 (źródło: Meizu)

Największym atutem smartfonów są ich aparaty. Wersja podstawowa otrzymała trzy obiektywy, w tym matrycę główną 64 Mpix, ultra-szerokokątny 16 Mpix i teleobiektyw z sensorem 8 Mpix. Wariant Pro to już wyższa półka – z głównym oczkiem z matrycą 50 Mpix oraz sensorem 32 Mpix z ultraszerokokątnym obiektywem z opcją makro. Teleobiektyw pozostaje w nim ten sam. Aparaty do zdjęć selfie to odpowiednio 22- i 44-megapikselowe matryce. Całość działa pod kontrolą Androida 11 z nakładką Flyme OS.