Blackview Tab 9 tablet
Blackview Tab 9 (źródło: Blackview)

Nawet nie wiedziałem, że ta marka produkuje tablety, a wkrótce wypuści na rynek kolejny!

Staram się na bieżąco śledzić segment tabletów, ale jakimś cudem totalnie umknął mi fakt, że produkuje je również marka Blackview. Okazuje się, że wkrótce w jej ofercie pojawi się Blackview Tab 9, który – jako pierwszy tablet tej firmy – zaoferuje „spersonalizowany” system, oparty na Androidzie 10. Co ciekawe, możecie nawet przyczynić się do jego rozwoju!

Reklama

Marka Blackview znana jest przede wszystkim jako producent smartfonów typu rugged. Ma ona jednak w swoim portfolio również bardziej klasyczne konstrukcje, a także smartwatche, słuchawki i właśnie tablety. Wkrótce do jej oferty dołączy Blackview Tab 9, który zwiastuje poważną zmianę.

Tablet Blackview Tab 9 nadchodzi

Najciekawszą informacją w przypadku tego tabletu jest to, że będzie to pierwsze urządzenie tej marki z autorskim interfejsem, opartym na systemie Android 10. Na oficjalnej stronie internetowej producent używa nazwy Blackview OS 1.0, ale nie jest to finalna nazwa tego oprogramowania.

Marka Blackview przygotowała konkurs na swoim profilu na Facebooku, w trakcie którego ma zostać wybrana nazwa dla autorskiego interfejsu. Wszyscy zainteresowani mogą wpisać w komentarzu (tylko jedną) propozycję – autor wybranej przez producenta (lub tej, która go „zainspiruje”) dostanie w nagrodę właśnie tablet Blackview Tab 9. Zgłoszenia przyjmowane są do północy 22 marca 2021 roku.

Jak widać, macie zatem szansę zgarnąć za darmo całkiem niezły tablet. Specyfikacja Blackview Tab 9 ma obejmować wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920×1200 pikseli (proporcje 16:10), a także 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej na pliki i aplikacje z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Ponadto model ten zaoferuje głośniki stereo i dwa sloty na karty SIM z obsługą łączności 4G LTE oraz aparaty o rozdzielczościach 13 Mpix (na tyle; z diodą doświetlającą) i 5 Mpix na przodzie. Na pokładzie nie zabraknie też złącza pinowego do podłączenia klawiatury, aby Blackview Tab 9 przekształcił się w wygodne narzędzie do pracy i nauki.

Producent nie udostępnił informacji na temat tego, kiedy jego najnowszy tablet trafi do sprzedaży i ile będzie kosztował.