smartfon meizu 18
Meizu 18 (źródło: Meizu)

Meizu 18 i 18 Pro oficjalnie zaprezentowane – flagowce ze światowej klasy aparatami w niskiej cenie

Podczas dzisiejszego wydarzenia w Chinach, firma Meizu zaprezentowała swoją tegoroczną flagową linię smartfonów – oznaczoną numerem 18. Specyfikacja urządzeń zapowiada się znakomicie, a ceny są przystępne.

Cień dawnego siebie

W ostatnich latach Meizu straciło trochę wigoru. Niegdyś producent jak niemal równy z równym konkurował z rodzimym Xiaomi i prezentował ogromną ilość smartfonów ze wszystkich półek cenowych. Niestety, z czasem produkty oferowane przez Meizu zaczęły tracić na konkurencyjności i zaczęły przegrywać w walce o klienta. Szczęśliwie, od paru generacji firma zaczęła ponownie tworzyć ciekawe i dobrze wyposażone urządzenia, jak zaprezentowana w zeszłym roku seria Meizu 17, która właśnie doczekała się swoich następców.

smartfon Meizu 18
Meizu 18 (źródło: Meizu)

Meizu 18 i 18 Pro to znakomite flagowce

Najnowsze smartfony chińskiej firmy występują w dwóch rozmiarach. Podstawowy wariant oferuje 6,2 calowy wyświetlacz Quad HD+, natomiast wersja Pro ma większą – 6,7 calową matrycę o tej samej rozdzielczości. W obu przypadkach ekrany zostały wyprodukowane w technologii AMOLED przez Samsunga, a ich krawędzie zostały zaokrąglone. Częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 120 Hz, a w przypadku dotyku – jest on analizowany z częstotliwością 240 Hz.

Za działanie urządzeń odpowiada układ z najwyższej półki – Snapdragon 888 z obsługą 5G, współpracujący z 8 lub 12 GB RAM oraz pamięcią UFS 3.1. Za pracę serii Meizu 18 odpowiada Android 11 z nakładką Flyme 9.

smartfon meizu 18 pro
Meizu 18 Pro (źródło: Meizu)

Na środku panelu powiadomień znajduje się wycięcie na przednią kamerkę, która w podstawowym Meizu 18 ma 20 Mpix, a w modelu 18 Pro – aż 44 Mpix. Pod ekranem znajduje się także zintegrowany czytnik linii papilarnych oraz sensor odpowiadający za wykrywanie czułości nacisku, która wykorzystywana jest do obsługi gestów mBack.

Największe różnice między opisywanymi smartfonami możemy zaobserwować w przypadku zestawu fotograficznego. Meizu 18 ma 3 obiektywy: główny współpracuje z matrycą 64 Mpix matryca Sony IMX682, kolejny jest ultra-szerokokątny i działa z matrycą 16 Mpix. Mamy także trzecią matrycę 8 Mpix z teleobiektywem o 3-krotnym przybliżeniem. Model 18 Pro może pochwalić się głównym sensorem 50 Mpix ISOCELL GN1 oraz ultra-szerokokątnym obiektywem w połączeniu z matrycą 32 Mpix oraz możliwością wykonywania zdjęć makro z odległości 2 cm. Zachowuje on ten sam teleobiektyw co podstawowa wersja, ale dodatkowo oferuje sensor TOF.

smartfony Meizu 18 i 18 pro
Meizu 18 i Meizu 18 Pro (źródło: Meizu)

Szklane obudowy nowości Meizu skrywają baterie 4000 mAh i 4500 mAh, odpowiednio w modelach 18 i 18 Pro. Mniejsze urządzenie wspiera szybkie ładowanie Super mCharge o mocy 36 W, natomiast większe urządzenie można naładować zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo z mocą 40 W z funkcją 10 W bezprzewodowego ładowania zwrotnego.

Meizu 18 debiutuje w kolorach: białym, niebieskim oraz gradientowym (różowo-fioletowym), a jego ceny starują na rynku chińskim od 4399 juanów (ok. 2550 złotych) za wersję 8 GB + 128 GB.

Meizu 18 Pro będzie oferowany w szarej, białej oraz niebieskiej obudowie i jego najtańsza odmiana zaczyna się od 4999 juanów (ok. 2900 złotych), natomiast za smartfon z 12 GB RAM oraz 256 GB pamięci wbudowanej ma kosztować 5999 juanów (ok. 3500 złotych).

Przedsprzedaż nowości Meizu na rynku chińskim rusza już dzisiaj, natomiast do oficjalnej sprzedaży trafią one już 8 marca.