Premiera Xiaomi POCO M3 Pro 5G dopiero jutro, ale już dziś wiemy, ile będzie kosztować!

Najnowszy smartfon Xiaomi będzie miał trudne zadanie, by zainteresować sobą klientów – w jego półce cenowej panuje dość duży ścisk.

Xiaomi POCO M3 Pro 5G – co zaoferuje?

O nowym smartfonie marki POCO wiemy już dość dużo. Jasne jest, że będziemy patrzeć na 6,5-calowy ekran z częstotliwością odświeżania 90 Hz, zaś za odpowiednią wydajność będzie odpowiadać procesor MediaTeka Dimensity 700, z wbudowanym modemem 5G.

Inne elementy specyfikacji to bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania 18 W czy moduł aparatu głównego identyczny do tego z Redmi Note 10 5G, a więc składający się z trzech sensorów 48 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix. Spodziewamy się także obsługi Dual SIM czy modułu NFC.

POCO M3 Por 5G (fot. Ishan Agarwal)

Jak przedstawiają się ceny?

Nie wiadomo dokładnie, jaka będzie sugerowana cena detaliczna POCO M3 Pro 5G. Można jednak oszacować, że wyniesie ona 999 złotych. Wnioski te same nasuwają się po analizie cennika operatora Plus, który już dziś umieścił wspomniany smartfon na liście modeli dostępnych w abonamencie.

W zależności od wersji abonamentu, całkowita cena sprzętu waha się między 997 złotych a 1008,98 złotych. Mało prawdopodobne więc, by Xiaomi wyceniło swój produkt wyraźnie wyżej.

Tym samym nowemu POCO M3 Pro 5G przyjdzie walczyć o klienta w trudnym przedziale cenowym ~1000 złotych, w których znajdują się porównywalne smartfony różnych marek, w tym realme czy niektóre modele samego Xiaomi. Jutro dowiemy się, czym firma będzie chciała nas przekonać, byśmy wybrali markę POCO.