smartfon Redmi Note 10 5G smartphone
Redmi Note 10 5G (źródło: @Xiaomi)

Xiaomi zapowiedziało bardzo taniego Redmi Note 10 5G!

Przy okazji globalnej premiery serii Redmi Note 10, Xiaomi zapowiedziało też Redmi Note 10 5G, który obsłuży sieć piątej generacji i będzie dostępny już wkrótce w bardzo atrakcyjnej oraz przystępnej cenie.

Smartfony Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10S i Redmi Note 10 nie mają procesorów z modemami 5G, zatem nie obsłużą sieci piątej generacji. Xiaomi nie zamierza jednak ograniczać oferty tylko do tych modeli – przy okazji ich globalnej premiery producent zapowiedział również Redmi Note 10 5G, który trafi do sprzedaży już wkrótce!

Zapowiedź Redmi Note 10 5G

Producent zapewnia, że model ten ma być „szybki, szybki, szybki”. Po pierwsze – dzięki obsłudze sieci 5G. Co ważne, wsparcie dla niej zostanie zapewnione na obu kartach SIM, bowiem Redmi Note 10 5G oczywiście zaoferuje Dual SIM.

Po drugie, smartfon będzie wyposażony w wysokowydajny procesor MediaTek Dimenisty 700, który powstaje z wykorzystaniem zaawansowanego, 7-nm procesu technologicznego, dzięki czemu ma on być nawet o 20% bardziej wydajny niż poprzednia generacji. Zaawansowana litografia jednocześnie przekłada się na zdecydowanie lepszą wydajność energetyczną (aż o 40%).

I w końcu, po trzecie, Redmi Note 10 5G będzie szybki również dzięki zastosowaniu kości pamięci flash typu UFS 2.2 z funkcją WriteBooster, która znacząco przyspieszy prędkość zapisu danych w pamięci wewnętrznej smartfona.

smartfon Redmi Note 10 5G smartphone
źródło: @Xiaomi

Ponadto Redmi Note 10 5G zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości Full HD+ z funkcją adaptacyjnego odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz. Ta ostatnia automatycznie ją dopasowuje do aktualnego scenariusza użytkowania – na przykład ustawia na maksimum podczas grania lub zmniejsza do niższych poziomów, gdy wyświetlany jest statyczny obraz bądź odtwarzane wideo.

Funkcja AdaptiveSync ma pomóc w osiągnięciu zadowalających czasów pracy na baterii. A według deklaracji producenta, smartfon ten ma działać ponad dwa dni na pojedynczym ładowaniu. Za jego zasilanie odpowiedziany będzie akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą 18 W ładowania przewodowego.

smartfon Redmi Note 10 5G smartphone
Redmi Note 10 5G (źródło: @Xiaomi)

Oprócz tego, smartfon zaoferuje też trzy aparaty na panelu tylnym: o rozdzielczości 48 Mpix, do zdjęć makro i do wykrywania głębi ostrości. Czytnik linii papilarnych znajdzie się zaś na bocznej krawędzi urządzenia.

Redmi Note 10 5G będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: Aurora Green, Chrome Silver, Graphite Gray i Nighttime Blue. Jego sprzedaż ma się rozpocząć już w kwietniu 2021 roku.

Cena Redmi Note 10 5G została ustalona na 199 dolarów za konfigurację z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz 229 dolarów za wersję z 4 GB RAM i 128 GB przestrzeń na pliki użytkownika.

smartfon Redmi Note 10 5G smartphone
źródło: @Xiaomi