smartfon Xiaomi Civi 3 smartphone fot. Tabletowo.pl
Xiaomi Civi 3 (fot. Tabletowo.pl)

Nowy smartfon Xiaomi będzie oryginalny. Może się Wam (nie) spodobać

Spodziewaliśmy się rychłej premiery tego smartfona, ale nie sądziliśmy, że producent zaprezentuje go tak szybko. Tymczasem właśnie podał oficjalnie datę premiery Xiaomi Civi 3. Jego design może Was zaskoczyć i Wam się (nie) spodobać.

Xiaomi oficjalnie zapowiedziało premierę smartfona Civi 3

Przed weekendem chiński gigant oficjalnie zapowiedział nowy smartfon z serii Civi – model Civi 3 i zdradził, że – jako pierwszy sprzęt na rynku – zostanie wyposażony w nowy procesor MediaTek Dimensity 8200-Ultra. Specyfikacja tego SoC nie jest znana, ale można się spodziewać, że układ ten okaże się lekko podrasowanym MediaTekiem Dimensity 8200 – w końcu z jakiegoś powodu musiał zasłużyć na dopisek „Ultra”.

smartfon Xiaomi Civi 3 smartphone
Civi 3 (źródło: Xiaomi)

Podczas gdy specyfikacja procesora MediaTek Dimensity 8200-Ultra nie jest znana, wiemy już, jak będzie wyglądał wyposażony w niego smartfon, bowiem Xiaomi udostępniło grafiki przedstawiające Civi 3. Nie wiem, jak Was, ale mnie taki design mocno zaskoczył – żaden model z oferty tej marki tak nie wyglądał. Podobne rozwiązanie stylistyczne, tj. okrągłą wyspę z aparatami, stosuje vivo – zob. vivo X Flip, vivo X Fold 2 i vivo X90 Pro.

Xiaomi raczej stroni od okrągłych wysp – preferuje przede wszystkim kwadratowe i prostokątne, wyjątek stanowi 13 Ultra. Ponadto Civi 3 wyróżni się dwutonowym wykończeniem obudowy w trzech kolorach (zielonym, złotym i fioletowym), choć na rynku pojawi się też „klasyczna” wersja, z jednokolorowym, jednolitym kolorem na panelu tylnym – szarym.

smartfon Xiaomi Civi 3 smartphone
Civi 3 (źródło: Xiaomi)

Mimo wszystko, nawet w takim wydaniu Civi 3 wyróżni się wśród innych smartfonów chińskiej marki i z pewnością będzie przyciągał wzrok na ulicy. Czy taki design się komuś spodoba, czy nie, to kwestia osobistych preferencji, ale nie ulega wątpliwości, że ta oryginalność może przysporzyć popularności temu urządzeniu.

Kiedy premiera Xiaomi Civi 3?

Producent oficjalnie zapowiedział, że zaprezentuje ten smartfon w Chinach już 25 maja 2023 roku o godzinie 14:00 (8:00 czasu polskiego). Kwestia dostępności pozostaje w tym momencie zagadką, aczkolwiek nie można wykluczyć, że Chińczycy będą sprzedawać ten model pod inną nazwą poza Chinami, bo Civi 2 to Xiaomi 13 Lite na rynku globalnym.

Jednocześnie należy wiedzieć, że producent prawdopodobnie nie pokazał przedpremierowo jeszcze wszystkich wersji Xiaomi Civi 3. Firma oficjalnie zapowiedziała specjalną edycję smartfona z serii Civi, która ma być hołdem dla 100. rocznicy Disneya. To będzie już kolejny, „filmowy” smartfon, bo niedawno na rynku zadebiutował Redmi Note 12 Turbo Harry Potter Special Edition (i wraz z nim też podobnie brandowane słuchawki Redmi Buds 4).