smartphone Xiaomi Black Shark 2

Black Shark 3 będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczasowe smartfony Xiaomi dla graczy

Każdy smartfon Xiaomi z serii Black Shark wygląda nieco inaczej, ale wszystkie mimo wszystko są dość podobne do siebie. Zapowiada się na to, że pierwszą, poważną zmianę we wzornictwie przyniesie Xiaomi Black Shark 3, którego premiera zaplanowana jest na 3 marca 2020 roku. Przy okazji poznajemy sporo szczegółów na temat specyfikacji tego modelu.

Reklama

Mimo że smartfony z serii Black Shark są niejako dodatkiem w ofercie Xiaomi, to producent nie traktuje ich po macoszemu. W każdym modelu stara się zaoferować jak najwięcej, w końcu gracze to bardzo wymagający użytkownicy, którzy nie lubią godzić się na jakiekolwiek kompromisy. Xiaomi Black Shark 3 przyniesie powiew świeżości nie tylko w kwestii specyfikacji technicznej, ale również designu.

Reklama

Xiaomi Black Shark 3 – wygląd, funkcje

W nowym smartfonie dla graczy Xiaomi zastosuje zupełnie nowe zabiegi stylistyczne. Na zdjęciu, które wyciekło do sieci widać, że aparat główny, który znajdzie się na panelu tylnym, zostanie umieszczony (wraz z diodą doświetlającą) na wyspie w kształcie podobnym do trójkąta (niektórym przypomina ona zaś… czaszkę). Na razie nie znamy specyfikacji modułu, ale będzie to pierwsze urządzenie z linii Black Shark z tak rozbudowanym aparatem.

Xiaomi Black Shark 3 camera
Aparat w Xiaomi Black Shark 3 (źródło: Weibo)

Co więcej, sam Lei Jun z Xiaomi opublikował film, na którym widać, że podobna wyspa (odwrócona o 180°) znajdzie się w dolnej części panelu tylnego Black Shark 3. Nie będzie ona jednak jedynie ozdobą – zaoferuje złącze magnetyczne, umożliwiające podłączenie ładowarki do smartfona, co ma się przydać podczas grania (kabel nie przeszkodzi w rozgrywce). Lei Jun przy okazji poinformował, że na pokładzie urządzenia (a dokładniej na dolnej krawędzi) pojawią się też 3,5 mm złącze słuchawkowe i port USB-C.

To jednak jeszcze nie koniec wieści od Lei Juna. Założyciel Xiaomi poinformował także, że Xiaomi Black Shark 3 zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4270 mAh ze wsparciem dla technologii super szybkiego ładowania przewodowego o mocy aż 65 W, co pozwoli naładować go do 60% w zaledwie 15 minut. Co więcej, w sprzedaży pojawi się też Xiaomi Black Shark 3 Pro z baterią 5000 mAh, ale nie wiemy, czym więcej będzie się różnić od modelu podstawowego.

Xiaomi Black Shark 3 – specyfikacja

Ostatnio w bazie AnTuTu zauważono smartfon o oznaczeniu „blackshark MBU-A0”, który według benchmarku zadebiutuje na rynku jako Xiaomi Black Shark 3. Smartfon zaoferuje m.in. ośmiordzeniowy (8x Kryo 585; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 865 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 650 i modemem 5G Snapdragon X55, do 12 GB RAM (prawdopodobnie LPDDR5) i do 512 GB pamięci wbudowanej (zapewne UFS 3.0 lub nawet UFS 3.1), a także wyświetlacz o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości WQHD+ 3120×1440 pikseli. Urządzenie po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Android 10.

Co więcej, AnTuTu przy okazji opublikowało wynik, jaki uzyskał Xiaomi Black Shark 3. Sprzęt „wykręcił” aż 612651 punktów, co postawi go w czołówce najwydajniejszych smartfonów z Androidem, obok innych inteligentnych telefonów dla graczy (próg 600 tysięcy punktów ma też przekroczyć propozycja od Lenovo).

Xiaomi Black Shark 3 AnTuTu
Parametry techniczne Xiaomi Black Shark 3 (źródło: AnTuTu Weibo)

Jak wspomniałem we wstępie, Xiaomi Black Shark 3 zadebiutuje oficjalnie już 3 marca 2020 roku, tj. w najbliższy wtorek. Można się spodziewać, że niewiele później smartfon trafi do sprzedaży w Europie.

*Na grafice tytułowej Xiaomi Black Shark 2

Źródło: Weibo, Lei Jun Weibo, AnTuTu Weibo via GizmoChina; Lei Jun Weibo

Reklama