Lenovo zapowiada smartfon dla graczy. Będzie prawdziwą bestią wydajnościową

Pierwsze sygnały, że Lenovo może szykować się do wprowadzenia na rynek smartfona dla graczy, pojawiły się już pod koniec 2019 roku. Teraz jest to więcej niż pewne, ponieważ producent opublikował dwie zapowiedzi, które nie pozostawiają żadnych złudzeń. Co więcej, firma od razu złożyła niełatwą (aczkolwiek nie niemożliwą) do spełnienia obietnicę. Mobilni gamerzy na pewno będą zainteresowani.

Pod koniec 2019 roku w chińskim serwisie społecznościowym Weibo, który jest ochoczo wykorzystywany także przez przedsiębiorstwa do kontaktu z konsumentami, pojawił się profil o nazwie (po przetłumaczeniu w Tłumaczu Google) „Saver Gaming Phone”. Jego założycielem jest Lenovo, więc spodziewaliśmy się, że firma w ten sposób coś stara się nam zakomunikować. Dopiero teraz jednak staje się w pełni jasne, co Chińczycy mieli na myśli.

Lenovo zapowiada smartfon dla graczy

Na profilu „Saver Gaming Phone” opublikowano dwie załączone poniżej grafiki, które jasno wskazują, nad czym pracuje Lenovo. Informują one o smartfonie tej marki z najwydajniejszym procesorem do urządzeń mobilnych z Androidem, czyli ośmiordzeniowym (8x Kryo 585; 7 nm) układzie Qualcomm Snapdragon 865 2,84 GHz z grafiką Adreno 650 i dedykowanym (acz nie zintegrowanym) modemem 5G Snapdragon X55. Nie bez powodu tak zaakcentowałem wysoką wydajność, ponieważ producent jasno dał również do zrozumienia, że urządzenie będzie w stanie „wykręcić” w AnTuTu ponad 600 tysięcy punktów. Do tej pory jeszcze żadnemu z Androidem to się nie udało – aktualnie najwyższym wynikiem może pochwalić się Xiaomi Mi 10 – 585232 punkty.

Lenovo na razie nie dało wskazówek, kiedy zaprezentuje swój pierwszy smartfon dla graczy. Nie ma też pewności, czy dołączy on do rodziny Legion, czy producent postanowił wykreować nową linię, skoro poświęcił mu cały profil na Weibo. Chińczycy z pewnością będą sukcesywnie podgrzewać atmosferę przed debiutem tego urządzenia i jeszcze przed oficjalną prezentacją dowiemy się na jego temat więcej.

Lenovo będzie musiało się jednak postarać, aby skraść serca użytkowników, bowiem także i w tym segmencie nie brakuje atrakcyjnych propozycji (na przykład Asus ROG Phone II czy Xiaomi Black Shark 2 Pro). Co więcej, niedługo Nubia pokaże nowy smartfon dla graczy, Red Magic 3 5G, który zapowiada się naprawdę interesująco i wysoko ustawi poprzeczkę.

Źródło: Weibo, Weibo