smartfon Smartisan Nut Pro 3
Smartisan Nut R2 (źródło: @Xiaomishka)

Na żaden smartfon nie czekam, jak na ten

Najczęściej ekscytujemy się nowymi smartfonami największych producentów, zupełnie pomijając urządzenia tych mniej znanych, pomimo że również zasługują na uwagę. Jedną z takich marek jest Smartisan, który przygotowuje bardzo obiecująco zapowiadającego się flagowca.

Smartisan ma w swojej ofercie nie tylko smartfony (m.in. Smartisan Nut Pro 2 i Smartisan Nut R1), ale również akcesoria do nich oraz urządzenia z segmentu smart home, a nawet i… odzież. Mimo bogatego portfolio, na początku 2019 roku nad przedsiębiorstwem zawisło widmo bankructwa. Później niebo nad firmą nieco się przejaśniło, ale nadal nie wiadomo, czy wyjdzie na prostą.

Reklama

Mimo że Smartisan wprowadził na rynek wiele ciekawych smartfonów, to w ciągu czterech lat sprzedał ich zaledwie dwa miliony. To wyjątkowo mało, biorąc pod uwagę fakt, że firma funkcjonuje na jeszcze do niedawna bardzo chłonnym rynku, tj. w Chinach. Jest to trochę zaskakujące i smutne, ponieważ wspomniane już przeze mnie Smartisan Nut Pro 2 i Smartisan Nut R1 były naprawdę ciekawymi propozycjami.

Nowy smartfon Smartisan

Mimo zawirowań, kilka miesięcy temu Smartisan poinformował, że pracuje nad kolejnym smartfonem, ale nie zdradził, kiedy go zaprezentuje. Jego premiera najwyraźniej się jednak zbliża, bowiem w ostatnim czasie pojawiło się kilka nieoficjalnych doniesień na temat nowego urządzenia.

Po pierwsze, w sieci znaleźć można zdjęcia niezaprezentowanego jeszcze smartfona marki Smartisan, na podstawie których stworzono zamieszczony powyżej i poniżej render. Może nie jest to najpiękniejszy projekt, jaki widzieliśmy w życiu, ale tragedii stylistycznej nie ma, nawet jeśli przypomina przeciętnie atrakcyjnego Samsunga Galaxy M30s.

smartfon Smartisan Nut R2
Smartisan Nut R2 back (źródło: @Xiaomishka)

Nowy smartfon Smartisan, który – jeśli faktycznie zadebiutuje na rynku – najpewniej będzie się nazywał Smartisan Nut R2, zaoferuje topową specyfikację na czele z ośmiordzeniowym (8x Kryo 485; 7 nm) procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus z Adreno 640 GPU i modemem 5G, 12 GB RAM i 1 TB pamięci wewnętrznej typu UFS 3.0. Do tego urządzenie obsłuży ładowanie przewodowe 30 W i indukcyjne 18 W. Ta ostatnia wartość może i nie jest rekordowa, ale ponadprzeciętna już zdecydowanie tak. Bateria w tym modelu ma mieć pojemność 4200 mAh, a wyświetlacz przekątną 6,5 cala. Całość pracować będzie pod kontrolą najnowszej wersji Smartisan OS bazującego na Androidzie. Na pokładzie pojawi się też aparat o rozdzielczości 48 Mpix.

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na premierę nowego smartfona Smartisan, gdyż zapowiada się on bardzo obiecująco. Trzymam też kciuki za tę markę, ponieważ darzę ją zwyczajną, subiektywną sympatią – swego czasu mocno nawet zastanawiałem się nad kupnem wspomnianego już Smartisan Nut Pro 2 (zrezygnowałem jednak przez dość słabo zoptymalizowane oprogramowanie).

Źródło: Taobao przez Slashleaks; @xiaomishka, Smartisan