Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ (fot. All About Samsung)

No nareszcie! Poznaliśmy specyfikację aparatów w Samsungach Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+

Przecieki na temat tegorocznych flagowców Samsunga płyną wartkim strumieniem. Teraz mamy jednak do czynienia z niezwykle istotną informacją, bowiem nareszcie dowiadujemy się, jaką specyfikacją będą charakteryzować się aparaty w Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+.

Aparaty w Samsungu Galaxy S10e

Najtańszy z tegorocznych flagowców Samsunga, Galaxy S10e, ma zostać wyposażony w identyczne aparaty, jak Galaxy Note 9. Na tyle smartfona znajdzie się więc podwójny moduł, w którym oba oczka będą miały rozdzielczość 12 Mpix i OIS (Optyczną Stabilizacją Obrazu). Pierwsze z nich charakteryzować się będzie zmienną przysłoną f/1.5-f/2.4, natomiast drugie stałą przysłoną f/2.4 i dwukrotnym zoomem optycznym.

Aparat główny w Galaxy S10e będzie też nagrywał wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz filmy w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę. O jeszcze lepszą jakość zdjęć zadbają natomiast inteligentne algorytmy rozpoznawania scenerii i chip NPU.

Na przodzie Galaxy S10e pojawi się z kolei pojedyncza kamerka 8 Mpix z przysłoną f/1.7 oraz – co będzie nowością – OIS (Optyczną Stabilizacją Obrazu). Aparat frontowy ma również nagrywać wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Aparaty w Samsungach Galaxy S10 i Galaxy S10+

Oba modele zostaną wyposażone w potrójny aparat główny. Pierwszy z obiektywów będzie miał rozdzielczość 12 Mpix, zmienną przysłonę f/1.5-f/2.4 i OIS (Optyczną Stabilizację Obrazu), drugi 16 Mpix, przysłonę f/1.9 i obiektyw szerokokątny o polu widzenia 123°, a trzeci 13 Mpix, przysłonę f/2.4, dwukrotny zoom optyczny i OIS (Optyczną Stabilizację Obrazu).

Galaxy S10 i Galaxy S10+, podobnie jak w Galaxy S10e, pracę modułu również będą wspierać inteligentne algorytmy rozpoznawania scen i zaszyty w procesorze Exynos 9820 chip NPU. Tutaj także nie zabraknie opcji nagrywania filmów w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę i wideo w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę. Niewykluczone nawet, że tym razem Samsung pozwoli to robić też w rozdzielczości Full HD, a nie tylko HD, jak ma to miejsce w Galaxy Note 9.

Na przodzie Galaxy S10+ znajdzie się podwójna kamerka 10 Mpix + 8 Mpix, natomiast na froncie Galaxy S10 pojedyncza o rozdzielczości 10 Mpix lub 8 Mpix (tutaj źródło nie ma 100% pewności). W obu przypadkach aparat będzie dysponował OIS (Optyczną Stabilizacją Obrazu) i umożliwiał nagrywanie wideo w 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Polecamy również:

Dobra wiadomość: flagowe Samsungi Galaxy S10 będą jednak trochę tańsze w Europie

Źródło: QQ przez BGR