Pierwsze zdjęcie białego Samsunga Galaxy S10 oraz wyniki benchmarków Exynosa 9820 – procesora, który się w nim znajdzie

Białe Samsungi kojarzą mi się niezbywalnie z modelem Galaxy Note 3, który swego czasu wyglądał świetnie w tym kolorze. Odkąd obudowy smartfonów tego producenta zaczęły być wykańczane szkłem, a nie plastikiem, Koreańczycy najwyraźniej nieco odeszli od oferowania białych smartfonów – przynajmniej w międzynarodowych, masowo produkowanych edycjach. Wkrótce jednak na salony wjedzie on, Galaxy S10, cały na biało.

Reklama

Zdjęcie jest jednym z nielicznych, przedstawiających rzeczywisty telefon, a nie efekt pracy grafików, starających się ukazać produkt z jak najlepszej strony. Wydaje się, że perłowa biel, w jakiej najwyraźniej Galaxy S10 będzie dostępny, zaoferuje nieznaczne przebłyski zieleni i błękitu. Nie będzie to chyba aż tak mieniąca się obudowa, z której HTC zrobiło kiedyś swoją cechę charakterystyczną, ale nadal ma przykuwać wzrok.

Reklama

Brak czytnika odcisków palców na pleckach smartfona jest potwierdzeniem, że znajdzie się on z przodu, i najpewniej zostanie wbudowany w ekran.

Wygląd to nie wszystko, dlatego poniżej prezentuję Wam wyniki procesora, który będzie działać w wersji Galaxy S10+ przeznaczonej na rynek europejski. Chodzi o Exynosa 9820.

Zgodnie z wynikami Geekbench, Exynos 9820 będzie ciut wydajniejszy niż Snapdragon 855. Flagowiec Samsunga z Exynosem wykręca wynik 4472 w teście jednordzeniowym i 10387 w wielordzeniowym. Urządzenie działające na procesorze Qualcomma uzyskuje wyniki odpowiednio 3414 10256 punktów.

Nadal nie są to wartości pozwalające przebić na papierze procesor montowany w nowych iPhone’ach. Układ Apple A12 Bionic w benchmarku Geekbench notuje wyniki w okolicach 4800 punktów podczas testu jednego rdzenia i 11200 przy obciążeniu wielu rdzeni.

Wiadomo, że to nie potencjalna, mierzona w laboratoryjnych warunkach wydajność smartfona jest najważniejsza, jednak warto wiedzieć, jak na tym polu wypada nowy Galaxy S10, którego wkrótce zobaczymy podczas konferencji Galaxy Unpacked.

Uczta dla oczu: rendery flagowych Samsungów Galaxy S10 i Galaxy S10+ we wszystkich wersjach kolorystycznych

źródło: Sammobile, Geekbench

 1. Ten pojedynczy, Customowy Ultra Super Wydajny Rdzeń 4 Generacji® widać że odskakuje i przegania snapdragona, goni nawet Apple – ale nie oszukujmy się, nie dogania go.
  Jeśli jabłka zostaną przy Bionicu 12 w jabłczanie XI
  To S11 może przegoni w teście single core wszystkich, swoim Customowym Ultra Super Wydajnym Rdzeniem 5 Generacji® ;)

  Tak swoją drogą, może ktoś wie, a może i nie.
  Port GCam’a, lepiej zostawić customa pod Samsung API, czy API 2.0 wymusić i dać preset z Pixela 2XL/podobne?
  A za tym też, najlepszy port GCam’a według was? (Dla S8+, wszelkie software’owe mody dozwolone)

   1. Nie mówię też o całości, bo wiem że snap 855 jest w stanie przebić Bionica 12
    Ale pytanie brzmi
    Czy jeden rdzeń ma mocniejszy?
    Bo tu widać że nie
    I nawet od Exynosa odstaje
    Tak o kilometr

    1. To co jest tutaj , to wynik mierzony zapewne w 1 telefonie , a nie średnia wszystkich telefonów … Moc przeliczeniowa może się BAARDZO różnić od tej w benchmark ach , a poza tym to zalexy też od tego co mu akompaniuje , ile ram itp.

 2. „Uczta dla oczu” ? Takie tam, kolejne „prostokąciki”. Przestańcie z tego robić takie wielkie halo. To tylko telefony.

 3. Kurde, myślę teraz czy nie kupić go, zrobić root i podkręcić procesor(chociaż dość ciężko się to robi) jak robiłem to z średniakami Redmi, itp. Wtedy wydajność skoczy o jakieś 15/20 % w nowiutkim notatniku. Choć z Redmi 5 plus(6 GB ram) wydajność podskoczyła o 35% ale to już inna bajka bo wgrałem Oxygen OS z Oneplusa 6(Z tym było trochę roboty). Bateria wtedy trzymała 2 godziny krócej czyli jakieś 3 godziny intensywnego grania :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama