logo marki Redmi
Logo marki Redmi (fot. Xiaomi)

Redmi K30 może mieć ekran 120 Hz i aparat 60 Mpix

Redmi potwierdziło, że Redmi K30 zostanie zaprezentowany już w grudniu 2019 roku, mimo że od premiery Redmi K20 i K20 Pro minęło zaledwie pół roku. Jeszcze przed oficjalnym debiutem nowego smartfona marki-córki Xiaomi poznaliśmy część jego specyfikacji technicznej.

Redmi K30 – specyfikacja

Już ponad miesiąc temu Lu Weibing, główny menadżer Redmi, zdradził kilka szczegółów na temat Redmi K30. W przeciwieństwie do Redmi K20 i K20 Pro, aparat do selfie i rozmów wideo nie znajdzie się na wysuwanej z wnętrza obudowy platformie, tylko zostanie umieszczony w owalnym otworze w prawym górnym rogu ekranu. Jak wynika ze śledztwa członków ekipy xda-developers, moduł składać się ma z głównego aparatu o rozdzielczości 20 Mpix z pikselami wielkości 0,8 µm (sensor Samsung S5K3T2) oraz czujnika głębi (sensor GC02M1). Dokładne parametry tego ostatniego nie są znane, ponieważ południowokoreański jeszcze oficjalnie go nie zaprezentował.

Reklama
Ekran w Redmi K30 (źródło: Lu Weibing Weibo)

A skoro jesteśmy już przy ekranie, to wyświetlacz w Redmi K30 ma odświeżać obraz z częstotliwością nawet 120 Hz. Wydaje się to bardzo prawdopodobne, ponieważ w niedalekiej przyszłości na rynku zadebiutuje wiele smartfonów z panelami o takich parametrach – jednymi z nich mają być flagowce Samsunga z serii Galaxy S11.

Lu Weibing zdradził też, że Redmi K30 ma obsługiwać sieć 5G. Na pokładzie tego smartfona nie spodziewamy się topowego procesora Qualcomma. Bardzo możliwe, że będzie to jeden z pierwszych modeli ze średniopółkowym SoC ze zintegrowanym modemem 5G autorstwa amerykańskiego giganta (nieoficjalnie mówi się, że może on nosić nazwę Snapdragon 735; ma się on znaleźć też na pokładzie Nokii 8.2). Nie zdziwimy się, jeśli Amerykanie zaprezentują go już na początku grudnia 2019 roku, ponieważ w dniach od 3 do 5 grudnia odbędzie się Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019. Podczas tego samego wydarzenia spodziewamy się również premiery Snapdragona 865.

Po przeanalizowaniu kodu źródłowego MIUI 11 ekipa z xda-developers doszła do wniosku, że Redmi K30 nosi oznaczenie kodowe „phoenix”. Udało jej się nawet wyciągnąć załączoną poniżej grafikę, na której widać owalne wycięcie w prawym górnym rogu ekranu, ale nie tylko. W smartfonie czytnik linii papilarnych nie zostanie zintegrowany z ekranem, jak w Redmi K20 i K20 Pro – skaner odcisków palców znajdzie się na prawej krawędzi urządzenia.

źródło: xda-developers

Członkom załogi serwisu źródłowego udało się także wyciągnąć informację, że Redmi K30 zostanie wyposażony w nowy sensor Sony IMX686, który wkrótce ma mieć oficjalną premierę. Mówi się, że będzie on miał rozdzielczość 60 Mpix. W module na tyle znajdzie się też sensor głębi GC02M1. Można się również spodziewać kolejnych aparatów, aczkolwiek ich obecności (i ewentualnych parametrów) na razie nie potwierdza żadne wiarygodne źródło.

Redmi K30 na pewno będzie dostępny również w Indiach. Co więcej, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej zadebiutuje także model o oznaczeniu kodowym „picasso” (co ciekawe, takie samo nosi Galaxy S11), który też ma mieć czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi. Więcej informacji na jego temat aktualnie jednak nie ma.

Źródło: xda-developers