Nokia logo
Nokia 7.1 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Nadchodzi Nokia 8.2. Są pierwsze informacje

Mówi się, że w przyszłym miesiącu HMD Global zaprezentuje dwa nowe smartfony: Nokię 6.2 i Nokię 5.2 (lub Nokię 7.2). Właśnie okazuje się, że w przygotowaniu jest również Nokia 8.2, na temat której pojawiły się już pierwsze informacje, bowiem jej premiera również zbliża się nieuchronnie.

Jak wspomniałem, w przyszłym miesiącu HMD Global zaprezentuje dwa nowe smartfony ze średniej półki. Według wcześniejszych doniesień, w trzecim kwartale 2019 roku, tj. najpóźniej do końca września, zadebiutować mają jeszcze dwa kolejne (i oba podobno z modemami 5G) – flagowiec i średniak klasy premium. I tym ostatnim może być właśnie Nokia 8.2.

Nokia 8.2 – specyfikacja

Jak donosi serwis MySmartPrice, Nokia 8.2 zostanie wyposażona w wysuwany z wnętrza obudowy aparat o rozdzielczości 32 Mpix do selfie oraz rozmów wideo i najprawdopodobniej będzie pierwszym smartfonem w portfolio HMD Global z takim rozwiązaniem na pokładzie. Dzięki temu ekran w tym modelu powinien być znacznie bardziej „bezramkowy” niż w dotychczas wypuszczonych na rynek urządzeniach tej marki.

Źródła serwisu źródłowego donoszą również, że Nokia 8.2 zaoferuje aż 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej, aczkolwiek niewykluczone, iż na rynku pojawią się także mniej bogato wyposażone (i jednocześnie też tańsze) konfiguracje. Mimo wszystko już teraz widać, że faktycznie mamy do czynienia ze średniakiem z wyższej półki.

Bardzo istotną informacją jest również ta, że Nokia 8.2 ma pracować pod kontrolą systemu Android Q, w związku z czym jej premiery należy się spodziewać dopiero po oficjalnym udostępnieniu tego oprogramowania przez Google. Smartfon może być jednak jednym z pierwszych nowych modeli na rynku z tym softem na pokładzie, jeśli rzeczywiście zadebiutuje jeszcze w trzecim kwartale 2019 roku, tj. do końca września.

Nieoficjalnie mówi się również, że Nokia 8.2 zostanie wyposażona w procesor z serii Snapdragon 700, być może nawet w niezaprezentowany jeszcze oficjalnie SoC Qulacomm Snapdragon 735.

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 7.1 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: MySmartPrice