POCO M3 . Fot. Miłosz Starzewski
POCO M3 . Fot. Miłosz Starzewski

POCO podgrzewa atmosferę i zdradza część specyfikacji nadchodzącego POCO M3 Pro

Jeszcze kilka lat temu decyzja o zakupie budżetowego urządzenia w większości przypadków była zaledwie początkiem drogi przez mękę. Wyświetlacze o niskiej rozdzielczości, wątpliwej jakości aparaty, kilkuletnie procesory czy nieaktualny system stanowiły chleb powszedni niskiej półki cenowej. W dzisiejszych czasach, głównie za sprawą chińskich producentów, nikogo już nie dziwi obecność flagowych funkcji w smartfonie za kilkaset złotych. Wiarę w ten segment przywróciło m.in. POCO, które zapowiedziało następcę udanego POCO M3 – model POCO M3 Pro.

Specyfikacja POCO M3 Pro – więcej pytań niż odpowiedzi

Na pokładzie POCO M3 Pro ma znaleźć się procesor MediaTek Dimensity z obsługą sieci 5G, choć na razie POCO wstrzymuje się z odpowiedzią na pytanie, jakiego konkretnie układu należy się spodziewać. Smartfon nie będzie jednak narzekał na niedobór mocy obliczeniowej, ponieważ według zapewnień Xiabobo Qiu, globalnego szefa marki, nowy procesor ma być nawet do 60% szybszy w porównaniu do zastosowanego w poprzedniku Qualcomma Snapdragon 662.

Nie zabraknie również wyświetlacza o wysokiej częstotliwości odświeżania, szybszej pamięci typu flash i większej ilości RAM. W sprzedaży mają pojawić się trzy wersje kolorystyczne urządzenia, w tym jedna żółta. Szef marketingu POCO, Angus Ng, potwierdził też, że firma planuje dodać do oprogramowania pewną ilość autorskich funkcji i rozwiązań, aby móc z łatwością odróżnić go od innych smartfonów Xiaomi.

smartfon poco m3 pro wyciek smartphone leak
W międzyczasie do sieci zdążył wyciec prawdopodobny design nowego smartfona (źródło: @_snoopytech_)

O POCO M3 Pro świat mógł dowiedzieć się po raz pierwszy już miesiąc temu, kiedy pojawił się na jednej z list regulacyjnych jako przemianowany model Redmi Note 10 5G. W wywiadzie dla Android Central, obydwaj wyżej wspomniani panowie potwierdzili istnienie takiego urządzenia, zaznaczając przy tym jednocześnie, że POCO M3 Pro nie będzie zwykłą kalką i w pocie czoła pracują nad tym, żeby nadać mu wyjątkowego charakteru.

Po premierze POCO M3 Pro, która miałaby odbyć się jeszcze w tym roku, firma planuje wycofać ze sprzedaży model POCO X3 NFC i skupić swoją uwagę na modelach POCO M3 Pro oraz POCO X3 Pro.