Informacje o cenie LG G8 ThinQ nie są optymistyczne. Smartfon może kosztować tyle, ile LG V40 ThinQ

Trochę za wcześnie, aby stwierdzić to z całą stanowczością, ale LG G8 ThinQ ma poważne zadatki na to, aby stać się największą klapą 2019 roku w segmencie flagowców. Cały czas jest jednak nadzieja, że LG nas pozytywnie zaskoczy, ponieważ smartfon będzie zauważalnie droższy od swojego poprzednika. Możliwe więc, że za tych kilka stówek więcej Koreańczycy dorzucą coś naprawdę ekstra.

Rynek już wielokrotnie udowodnił, że ceny flagowców LG są zawyżone, ponieważ lecą one w dół w ekspresowym tempie. Dla przykładu, dwa miesiące po polskiej premierze LG G7 ThinQ można było kupić aż o 800 złotych taniej! Prawdopodobnie właśnie z tego powodu dział mobilny koncernu generuje straty rzędu setek milionów dolarów rocznie.

Reklama

Ceny flagowców LG nieustannie jednak rosną. Wprowadzony kilka dni temu do Polski LG V40 ThinQ kosztuje 3799 złotych (na zachętę producent dorzuca do niego 43″ telewizor 4K o wartości ~1500 złotych). Wiele wskazuje na to, że podobną kwotę trzeba będzie zapłacić za nadchodzącego LG G8 ThinQ.

W sieci pojawiło się widoczne poniżej zdjęcie, na którym uchwycono cenę flagowca LG. W Kanadzie smartfon ma kosztować 1199,99 CAD. Jest to nawet o 200 CAD więcej niż w przypadku LG G7 ThinQ, za którego trzeba było w momencie premiery zapłacić od 999 CAD do 1049,99 CAD.

Cena LG G8 ThinQ w dolarach kanadyjskich (fot. Reddit)

Użytkownik serwisu Reddit, który podzielił się wspomnianym zdjęciem szacuje, że w Stanach Zjednoczonych LG G8 ThinQ może kosztować 899 dolarów amerykańskich, czyli aż o 150 USD więcej niż LG G7 ThinQ! Tyle samo trzeba było zapłacić za LG V35 ThinQ.

Jeżeli cena LG G8 ThinQ faktycznie zostanie ustalona na takim poziomie, to smartfon z dużym prawdopodobieństwem będzie kosztował w Polsce tyle, ile wprowadzony niedawno do sprzedaży w naszym kraju LG V40 ThinQ. Dla działu mobilnego może to jednak być strzał w oba kolana, ponieważ urządzenie nie zaoferuje nic tak innowacyjnego, jak podobnie wyceniona konkurencja – a przynajmniej na razie nic na to nie wskazuje.

Polecamy również:

Trudno w to uwierzyć, ale tak (paskudnie) naprawdę może wyglądać LG G8 ThinQ

Źródło: Reddit, MobileSyrup, Android Authority