Huawei odkręcił kurek z aktualizacjami - Mate 20 Pro dostaje kolejną

Huawei odkręcił kurek z aktualizacjami – Mate 20 Pro dostaje kolejną

Chociaż Mate 20 Pro jest flagowym smartfonem, jego właściciele mogli w ostatnim czasie odnieść wrażenie, że Huawei traktuje go jak urządzenie z niższej półki, gdyż od pewnego czasu nie udostępniał mu żadnych aktualizacji, mimo że powinien to robić. Ostatnio pojawiło się światełko w tunelu, że wkrótce się to zmieni, a teraz wygląda na to, że producent odkręcił kurek na dobre.

Mimo że Mate 20 Pro można nazywać eks-flagowcem, bowiem doczekał się już następcy w postaci Mate 30 Pro, a do tego Huawei od teraz będzie musiał dbać o aktualizacje dla najnowszych high-endów z serii P40, to od jego premiery minęło niespełna 1,5 roku, więc nadal należy mu się regularne wsparcie. Z tym ostatnimi czasy było jednak dość kiepsko.

Pominę już zupełnie szereg perturbacji z aktualizacją do Androida 10, którą Huawei udostępniał na raty, a w międzyczasie na dodatek ją zawiesił, gdyż była niedopracowana. Dopiero niedawno producent rozesłał użytkownikom Mate 20 Pro nowsze łatki zabezpieczeń Androida, choć nie najnowsze, bo styczniowe (a mamy marzec) – aż do tamtej pory smartfon utknął z grudniowymi z 2019 roku.

Huawei Mate 20 Pro dostaje kolejną aktualizację

Mówiąc szczerze, nie spodziewałem się, że Huawei udostępni w najbliższym czasie kolejną aktualizację dla tego modelu, a tymczasem zupełnie przypadkiem okazało się, że posiadany przeze mnie egzemplarz może pobrać i zainstalować nową wersję oprogramowania o oznaczeniu 10.0.0.196(C432E7R1P5).

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Waży ona 161 MB i, co ciekawe, przynosi nie tylko marcowe poprawki zabezpieczeń Androida (producent całkowicie pominął lutowe), ale też przy okazji „rozwiązuje problem związany ze stabilnością systemu w pewnych sytuacjach”. Nie do końca jednak wiadomo, w jakich, ponieważ osobiście nie zauważyłem, aby mój Mate 20 Pro miał jakieś kłopoty z nią (chyba, że zalicza się do tego momentami dość przeciętne utrzymywanie aplikacji w pamięci RAM).

Nie bez powodu napisałem, że o niniejszej aktualizacji dowiedziałem się przypadkiem, bowiem smartfon sam mnie o niej nie poinformował – wywołałem ją ręcznie, dotykając przycisk „SPRAWDŹ AKTUALIZACJE”. Jeśli też macie Mate 20 Pro, możecie sprawdzić – być może i Wam się ona ujawni (choć nie zawsze to działa).

Źródło: własne