Już nie usłyszysz „ścisz ten telewizor!”. Bo będziesz miał słuchawki Sennheisera w uszach

Jeśli chodzi o oglądanie czegokolwiek na dużym ekranie telewizora, trzeba liczyć się z jednym: że sprzęt będzie robił hałas. Jasne – można podłączyć sobie słuchawki, ale mało które mają odpowiednio długi przewód. Sennheiser ma na to sposób.

Zestaw słuchawkowy Sennheiser dla TV

Słuchawki Sennheisera są cenione na całym świecie – zwykle za wysoką jakość dźwięku i wykonania. Teraz przyjdzie nam poszanować tę firmę za jeszcze jedną rzecz – kreatywność w szukaniu nowych nisz na rynku.

Sennheiser ma sporo propozycji zarówno dla tych, którzy lubią słuchać muzyki z potężnych systemów audio, ze smartfona, a nawet smartwatchy. Teraz robi spory ukłon w stronę nie melomanów, a kinomanów. Sennheiser TV Clear jest wręcz dla nich stworzony. Może łączyć się z telewizorem przez Bluetooth, co umożliwia oglądanie największych hitów kinowych w swoim domu… bez budzenia dzieciaków czy sąsiadów.

Producent obiecuje spersonalizowane wrażenia dźwiękowe – można wybrać jeden z pięciu poziomów wyrazistości głosu, zapewniających wzmocnienie wysokich częstotliwości do 20 dB, i doświadczyć krystalicznie czystych dialogów. Jest więc nadzieja, że usłyszymy wyraźne dźwięki nawet w polskich filmach. Poza tym można ustawić własny preferowany poziom głośności w słuchawkach, niezależnie od poziomu głośności telewizora lub innego źródła dźwięku.

Niekoniecznie odcięty od otoczenia

Jeśli martwimy się, że słuchanie dźwięków z telewizora kompletnie odetnie nas od świata zewnętrznego, to niesłusznie. TV Clear ma tryb Ambient Awareness, który pozwala słyszeć dźwięki otoczenia, zapewniając swobodne oglądanie telewizji z rodziną lub przyjaciółmi.

(fot. worldshop.eu)

Zestaw słuchawkowy połączy się przez Bluetooth nie tylko z telewizorem, ale także z tabletami czy smartfonami. Pchełki są lekkie (6,9 g każda) i wygodne. Pozwalają na dostosowanie ustawień za pomocą przewodnika w aplikacji TV Clear App, a gdyby gdzieś się zawieruszyły, znajdziemy je za pomocą funkcji Znajdź moje słuchawki. Bateria pozwala na odtwarzanie dźwięku przez 15 godzin. Etui ładujące zapewnia dodatkowe 22 godziny bez ładowania.

Sennheiser TV Clear Set nie jest tanią zabawką, ale producent ten przyzwyczaił już nas do tego, że wymaga sporych pieniędzy za swoje urządzenia. Zestaw będzie dostępny na polskim rynku w trzecim kwartale 2022 w katalogowej cenie detalicznej 1849 złotych.

Wprowadzono niepoprawny url do wpisu z oiot.pl, poprawny format powinien wyglądać tak: „https://oiot.pl/facebok-messenger-grupowe-efekty-ar/”.