(fot. Microsoft)

Czekasz na Microsoft Surface Earbuds? To poczekasz trochę dłużej

Niewykluczone, że przez wysoką popularność Apple AirPods dziś każdy większy producent sprzętu chce mieć w swojej ofercie słuchawki bezprzewodowe. Dotyczy to również Microsoftu, który w październiku przedstawił Surface Buds. Na ich sklepową premierę będziemy jednak musieli poczekać trochę dłużej.

Słuchawki, które mogą zainteresować profesjonalistów

Nie chodzi wyłącznie o aktywność sportową – tutaj często kształt ucha określa przydatność danego modelu słuchawek bezprzewodowych. Część osób preferuje Apple AirPods, inni wybiorą Samsung Galaxy Buds, pozostali sięgają po produkt konkurencji. Jeszcze pewnie znajdą się użytkownicy, którym każdy model wypada podczas biegania.

Reklama
Microsoft Surface Earbuds
Microsoft Surface Earbuds (źródło: Microsoft)

Dla wybranego grona odbiorców, istotną cechą Surface Earbuds może być współpraca z pakietem biurowym Microsoft Office. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych będą mogli zarządzać kalendarzem w aplikacji Outlook, odsłuchiwać i dyktować wiadomości e-mail oraz dodawać zadania do zrobienia. Do tego w programie PowerPoint słuchawki bezprzewodowe mogą przeprowadzać w czasie rzeczywistym transkrypcję tego, co mówi użytkownik, a nawet na bieżąco tłumaczyć to na ponad 60 innych języków.

Trzeba przyznać, że pod względem dostępnych funkcji, Surface Earbuds jak najbardziej mogą pochwalić się wyjątkowym wachlarzem opcji.

Surface Earbuds pojawią się później

Nowe słuchawki Microsoftu miały pojawić się jeszcze w tym roku. Jak jednak podaje The Verge, ich wprowadzenie do sprzedaży zostało opóźnione do wiosny 2020 roku. Producent chce w ten sposób zyskać dodatkowy czas na dopracowanie wcześniej ogłoszonych funkcji, aby słuchawki w dniu premiery działały bez żadnych zarzutów.

Panos Panay, zajmujący się w Microsofcie działem sprzętu, wyjaśnił na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że opóźniona premiera Surface Earbuds ma na celu zapewnienie jak najwyższej jakości, zarówno klientom, jak i fanom firmy z Redmond.

Niestety, nie poznaliśmy dokładnych przyczyn opóźnienia premiery Surface Earbuds. Pozostaje więc zadowolić się informacją, że Microsoft chce po prostu dopracować swój produkt. Cenę słuchawek w USA ustalono na na 249 dolarów. Oczywiście, jeśli Surface Earbuds pojawią się w Polsce, to trzeba doliczyć VAT.

źródło: The Verge