Microsoft Surface Laptop 3, Surface Pro 7, Surface Pro X, Surface Earbuds, Surface Neo, Surface Duo
(źródło: Microsoft)

Microsoft zaprezentował Surface Laptop 3, Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Neo

Dzisiejszego popołudnia Microsoft zaprezentował nowe urządzenia z serii Surface: laptop Surface Laptop 3, hybrydy Surface Pro 7Surface Pro X, słuchawki bezprzewodowe Surface Earbuds oraz urządzenie przyszłości, Surface Neo.

Microsoft Surface Laptop 3

Laptop dostępny będzie w dwóch wersjach: z 13,5- i 15-calowym (dotykowym) ekranem. W obu zastosowano większy o 20% touchpad niż w Surface Laptop 2. Co ciekawe, przy użyciu odpowiednich narzędzi można podnieść całą klawiaturę i wymienić dysk. Tym samym Surface Laptop 3 powinien otrzymać lepszą ocenę od iFixit niż jego poprzednicy.

Mniejszą wersję Microsoft Surface Laptop 3 wyposażono w procesory Intel Core 10. generacji, które mają zapewniać 3x wyższą wydajność niż chipsety w MacBookach Pro. Większy model ma zaś na pokładzie stworzone specjalnie dla Microsoftu układy od AMD.

Baterię w Microsoft Surface Laptop 3 będzie można naładować do 80% w mniej niż godzinę. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną też pełnowymiarowe USB-A i USB-C. Cena 13,5-calowej wersji zaczynać się będą od 999 dolarów, natomiast wariantu 15-calowego od 1199 dolarów.

Microsoft Surface Laptop 3
Microsoft Surface Laptop 3 (źródło: Microsoft)

Microsoft Surface Pro 7

Microsoft poinformował, że Surface Pro jest najpopularniejszym urządzeniem typu 2w1 na rynku. Surface Pro 7 po raz pierwszy w historii zaoferuje złącze USB-C. Na jego pokładzie znajdą się procesory Intel Core 10. generacji, od 4 GB do 16 GB LPDDR4x RAM i dysk SSD o pojemności od 128 GB do 1 TB. Bateria ma zaś wystarczyć na do 10,5 godziny pracy na pojedynczym ładowaniu.

Microsoft Surface Pro 7
Microsoft Surface Pro 7 (źródło: Microsoft)

Ceny Microsoft Surface Pro 7 zaczynać się będą od 749 dolarów.

Microsoft Surface Earbuds

Słuchawki bezprzewodowe Microsoftu mają zapewniać czas pracy wynoszący do 24 godzin (8 godzin na jednym ładowaniu plus do trzech pełnych naładowań w dedykowanym etui). Na zewnątrz Surface Earbuds znajdują się panele dotykowe, za pomocą których można sterować na przykład aplikacją Spotify i odtwarzaną muzyką (przesunięcie w górę lub dół zmienia głośność, a w lewo lub prawo odtwarzany utwór). Dotknięcie i przytrzymanie panelu aktywuje zaś osobistego asystenta.

Microsoft Surface Earbuds
Microsoft Surface Earbuds (źródło: Microsoft)

Bardzo istotną kwestią w przypadku Microsoft Surface Earbuds jest to, iż oferują one integrację z pakietem Office 365. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych będą mogli za ich pośrednictwem zarządzać kalendarzem w aplikacji Outlook, odsłuchiwać i dyktować wiadomości e-mail oraz dodawać zadania do zrobienia. Do tego w programie PowerPoint słuchawki bezprzewodowe mogą przeprowadzać w czasie rzeczywistym transkrypcję tego, co mówi użytkownik, a nawet na bieżąco tłumaczyć to na ponad 60 innych języków.

Cenę Microsoft Surface Earbuds ustalono na 249 dolarów.

Microsoft Surface Pro X

Jest to bardziej zaawansowany technologicznie projekt znany z Surface Pro 7. Urządzenie ma grubość zaledwie 7,3 mm i jest wyposażone w ekran o przekątnej 13 cali oraz rozdzielczości 2880×1920 pikseli z bardzo wąskimi ramkami dookoła. Na pokładzie Microsoft Surface Pro X znajduje się także stworzony na zamówienie procesor Microsoft SQ1 w architekturze ARM, w opracowaniu którego pomagał Qualcomm.

Microsoft Surface Pro X
Microsoft Surface Pro X (źródło: Microsoft)

Urządzenie oferuje moduł LTE (nano SIM), GPS i możliwość samodzielnej wymiany dysku SSD. Microsoft przygotował też dedykowaną klawiaturę Surface Pro X Signature Keyboard, w której można schować Surface Pen (ładuje się on bezprzewodowo, kiedy jest w niej ukryty). Microsoft Surface Pro X na pojedynczym ładowaniu ma pracować do 13 godzin.

Ceny Microsoft Surface Pro X zaczynać się będą od 999 dolarów.

Microsoft Surface Neo

Urządzenie to jest dość nietypowe, bowiem ma dwa dotykowe ekrany LCD o przekątnej 9 cali każdy. Microsoft Surface Neo pracuje też, jako pierwszy sprzęt Microsoftu, pod kontrolą systemu Windows 10X. Jest to wydanie stworzone specjalnie z myślą o nowym formacie, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał tego modelu.

Microsoft Surface Neo ma też zawias 360°. Do tego Microsoft przygotował dedykowaną klawiaturę magnetyczną – kiedy się ją przypnie, pozostała część ekranu może posłużyć jako touchpad.

Microsoft Surface Neo trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=fssZICsV4Rg

Microsoft Surface Duo

Premiera Microsoft Surface Duo – smartfona z Androidem i dwoma ekranami

Źródło: Microsoft