Microsoft Surface Laptop 3, Surface Pro 7, Surface Pro X, Surface Earbuds, Surface Neo, Surface Duo
fot. Microsoft

Microsoft zaprezentował Surface Laptop 3, Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Neo

Dzisiejszego popołudnia Microsoft zaprezentował nowe urządzenia z serii Surface: laptop Surface Laptop 3, hybrydy Surface Pro 7Surface Pro X, słuchawki bezprzewodowe Surface Earbuds oraz urządzenie przyszłości, Surface Neo.

Microsoft Surface Laptop 3

Laptop dostępny będzie w dwóch wersjach: z 13,5- i 15-calowym (dotykowym) ekranem. W obu zastosowano większy o 20% touchpad niż w Surface Laptop 2. Co ciekawe, przy użyciu odpowiednich narzędzi można podnieść całą klawiaturę i wymienić dysk. Tym samym Surface Laptop 3 powinien otrzymać lepszą ocenę od iFixit niż jego poprzednicy.

Mniejszą wersję Microsoft Surface Laptop 3 wyposażono w procesory Intel Core 10. generacji, które mają zapewniać 3x wyższą wydajność niż chipsety w MacBookach Pro. Większy model ma zaś na pokładzie stworzone specjalnie dla Microsoftu układy od AMD.

Baterię w Microsoft Surface Laptop 3 będzie można naładować do 80% w mniej niż godzinę. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną też pełnowymiarowe USB-A i USB-C. Cena 13,5-calowej wersji zaczynać się będą od 999 dolarów, natomiast wariantu 15-calowego od 1199 dolarów.

Microsoft Surface Laptop 3
Microsoft Surface Laptop 3 (źródło: Microsoft)

Microsoft Surface Pro 7

Microsoft poinformował, że Surface Pro jest najpopularniejszym urządzeniem typu 2w1 na rynku. Surface Pro 7 po raz pierwszy w historii zaoferuje złącze USB-C. Na jego pokładzie znajdą się procesory Intel Core 10. generacji, od 4 GB do 16 GB LPDDR4x RAM i dysk SSD o pojemności od 128 GB do 1 TB. Bateria ma zaś wystarczyć na do 10,5 godziny pracy na pojedynczym ładowaniu.

Microsoft Surface Pro 7
Microsoft Surface Pro 7 (źródło: Microsoft)

Ceny Microsoft Surface Pro 7 zaczynać się będą od 749 dolarów.

Microsoft Surface Earbuds

Słuchawki bezprzewodowe Microsoftu mają zapewniać czas pracy wynoszący do 24 godzin (8 godzin na jednym ładowaniu plus do trzech pełnych naładowań w dedykowanym etui). Na zewnątrz Surface Earbuds znajdują się panele dotykowe, za pomocą których można sterować na przykład aplikacją Spotify i odtwarzaną muzyką (przesunięcie w górę lub dół zmienia głośność, a w lewo lub prawo odtwarzany utwór). Dotknięcie i przytrzymanie panelu aktywuje zaś osobistego asystenta.

Microsoft Surface Earbuds
Microsoft Surface Earbuds (źródło: Microsoft)

Bardzo istotną kwestią w przypadku Microsoft Surface Earbuds jest to, iż oferują one integrację z pakietem Office 365. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych będą mogli za ich pośrednictwem zarządzać kalendarzem w aplikacji Outlook, odsłuchiwać i dyktować wiadomości e-mail oraz dodawać zadania do zrobienia. Do tego w programie PowerPoint słuchawki bezprzewodowe mogą przeprowadzać w czasie rzeczywistym transkrypcję tego, co mówi użytkownik, a nawet na bieżąco tłumaczyć to na ponad 60 innych języków.

Cenę Microsoft Surface Earbuds ustalono na 249 dolarów.

Microsoft Surface Pro X

Jest to bardziej zaawansowany technologicznie projekt znany z Surface Pro 7. Urządzenie ma grubość zaledwie 7,3 mm i jest wyposażone w ekran o przekątnej 13 cali oraz rozdzielczości 2880×1920 pikseli z bardzo wąskimi ramkami dookoła. Na pokładzie Microsoft Surface Pro X znajduje się także stworzony na zamówienie procesor Microsoft SQ1 w architekturze ARM, w opracowaniu którego pomagał Qualcomm.

Microsoft Surface Pro X
Microsoft Surface Pro X (źródło: Microsoft)

Urządzenie oferuje moduł LTE (nano SIM), GPS i możliwość samodzielnej wymiany dysku SSD. Microsoft przygotował też dedykowaną klawiaturę Surface Pro X Signature Keyboard, w której można schować Surface Pen (ładuje się on bezprzewodowo, kiedy jest w niej ukryty). Microsoft Surface Pro X na pojedynczym ładowaniu ma pracować do 13 godzin.

Ceny Microsoft Surface Pro X zaczynać się będą od 999 dolarów.

Microsoft Surface Neo

Urządzenie to jest dość nietypowe, bowiem ma dwa dotykowe ekrany LCD o przekątnej 9 cali każdy. Microsoft Surface Neo pracuje też, jako pierwszy sprzęt Microsoftu, pod kontrolą systemu Windows 10X. Jest to wydanie stworzone specjalnie z myślą o nowym formacie, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał tego modelu.

Microsoft Surface Neo ma też zawias 360°. Do tego Microsoft przygotował dedykowaną klawiaturę magnetyczną – kiedy się ją przypnie, pozostała część ekranu może posłużyć jako touchpad.

Microsoft Surface Neo trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Microsoft Surface Duo

Premiera Microsoft Surface Duo – smartfona z Androidem i dwoma ekranami

Źródło: Microsoft