Samsung dokonał wyboru: Galaxy Buds+ z większą baterią, ale bez aktywnej redukcji szumów

Słuchawki Galaxy Buds+ będą jednym z produktów, które w przyszłym miesiącu zaprezentuje Samsung. Niestety, nie będą miały one funkcji aktywnej redukcji szumów. Zamiast tego, producent zaproponuje lepszą baterię.

Galaxy Buds+ poznamy na konferencji Samsung Unpacked, której bohaterami będą nowi przedstawiciele smartfonowej linii Galaxy S. Dobrym dodatkiem do nich będą nowe słuchawki, od których oczekujemy niewielkiego usprawnienia. Niestety, choć spodziewaliśmy się, że tegoroczne Budsy dostaną funkcję ANC, nic z tego nie będzie.

Słuchawki Galaxy Buds+ bez ANC

Aktywna redukcja szumów na pewno jest czymś pożądanym w słuchawkach bezprzewodowych, zwłaszcza takich, które sprzedawane są w wyższej cenie. Cóż, Galaxy Buds+ ANC nie uświadczymy, a przynajmniej tak twierdzi serwis Sammobile, powołujący się na swoje sprawdzone źródła. Tym bardziej smuci ten fakt, że przecież Apple wyposażyło w taką opcję nowe AirPods Pro. I choć pociągnęło to za sobą zwiększenie ceny, fani firmy i aktywnego wyciszania hałasów wcale się nią nie przejmują.

Zamiast ANC, Samsung postanowił skupić się na kilku innych aspektach działania słuchawek, na przykład ulepszeniu dźwięku (dzięki wsparciu dla kodeka aptX) oraz wydłużeniu czasu pracy na baterii.

Samsung Galaxy Buds. Dokowanie przy statku-matce

Oryginalne Galaxy Buds miały baterię 58 mAh. Galaxy Buds+ mają dostać baterię 85 mAh, dzięki czemu słuchawki mają działać nawet 12 godzin na jednym ładowaniu. To świetna wiadomość dla tych, którzy cenią bezprzewodowe akcesoria audio za ich długi czas użytkowania bez podłączania do prądu.

Dodatkowo, Galaxy Buds+ będą miały cztery mikrofony do rozmów zamiast dwóch. Teoretycznie powinno to pomóc w lepszym filtrowaniu hałasów z otoczenia podczas rozmów.

Ciekawe, czy Samsung będzie rozdawał nowe Budsy jako prezent do Galaxy S20 jako przedsprzedażowy prezent. Obstawiam, że tak.

Tylko Ty i muzyka – recenzja słuchawek Samsung Galaxy Buds

źródło: Sammobile