apple airpods pro
(fot. Apple)

AirPods Pro sprzedają się jak ciepłe bułeczki? Apple zwiększa produkcję

Bezprzewodowe słuchawki Apple mają cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Klientów nie odstrasza nawet wysoka cena AirPods Pro.

AirPods Pro to zestaw nowych funkcji

Firma Tima Cooka pod koniec października zaprezentowała nową wersję AirPods, która skierowana jest dla bardziej wymagających użytkowników. Model z dopiskiem „Pro” nie zastąpił podstawowego wariantu – w sklepach dostępne są oba urządzenia.

Słuchawki AirPods Pro otrzymały nowy wygląd, wkładki wykonane z silikonu, czujnik nacisku, a także funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC). Apple chwali się, że redukcja hałasu jest dostosowywana nieprzerwanie do warunków zewnętrznych z częstością 200 razy na sekundę. Mimo dodatkowych opcji, udało się zachować dobry czas pracy na jednym ładowaniu – do 4,5 godziny słuchania muzyki. Oficjalna cena w Polsce wynosi 1249 złotych.

Chętnych na zakup AirPods Pro podobno nie brakuje

Jak wynika z raportu Nikkei, który oparty jest na informacjach z łańcucha dostaw, Apple miało podwoić liczbę zamówień na AirPods Pro. Początkowo firma z Cupertino zakładała produkcję na poziomie 1 mln słuchawek miesięcznie, ale obecnie wartość miała zostać podniesiona do co najmniej 2 mln sztuk.

(fot. Apple)

Nikkei podaje, że AirPods Pro produkowane są przez firmę Luxshare w Chinach. Ma ona już spore doświadczenie w dostarczaniu podstawowego modelu bezprzewodowych słuchawek Apple, a ponadto miała zajmować się produkcją ładowarki AirPower. Jak wiemy, inżynierom z Cupertino nie udało się pokonać problemów technicznych i finalnie ładowarka nie trafiła do sprzedaży.

Warto dodać, że wcześniejszy raport serwis Bloomberg również wskazuje na wysoką sprzedaż AirPods Pro. Zainteresowanie ma podobno przekraczać wstępne oczekiwania Apple.

Podstawowy wariant AirPods udowodnił, że w tym segmencie Apple może czuć się naprawdę pewnie. W drugim kwartale 2019 roku firma mogła pochwalić się ponad 50% udziałem na rynku.

Osoby zainteresowanie kupnem AirPods Pro powinny zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez serwis iFixit. Specjaliści od rozbiórki urządzeń ogłosili, że nowe słuchawki Apple to jednorazówki. Nie jest możliwa ich naprawa w razie uszkodzenia. Niestety, problem ten dotyczy wielu bezprzewodowych słuchawek, niezależnie od logo umieszczonego na opakowaniu.

źródło: 9to5Mac, Nikkei, Bloomberg